ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Sněhurka >

Sněhurka


Datum konání:
22.06.2011

Místo konání:
Činoherní studio Ústí nad Labem


Na závěr školního roku se Arkadie (jak škola, tak i klienti stacionáře Teplice a několik rodičů) zúčastnili představení Sněhurka v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

Akci pro nás zorganizoval pan ředitel Růžička jako vyjádření díků a takové "pohlazení" (jeho slovy) za uplynulý školní rok. Představení pobavilo jak malé, tak i velké diváky. Bylo to velmi profesionální, živé, dynamické a vtipné představení klasické pohádky o Sněhurce a sedmi trpaslících. Děti byly doslova vtaženy do děje a reagovaly úžasně na všechny podněty, které byly namířeny směrem k nim. Rozhodně se nikdo nenudil.

Zároveň jsme měli možnost uskutečnit derniéru naší pohádky O mořské panně, po skončení představení herců Činoheráku. Pro děti mělo představení v opravdovém divadle veliký význam, protože se ocitli v místech, na která se jen tak někdo nepodívá (jeviště, zákulisí) vyzkoušeli si divadlo z druhé strany, z pozice herců, nikoliv pouze pasivních diváků. Navíc k nám byli lidé z Činoherního studia tak vstřícní, že nám zapůjčili osvětlovače a zvukaře, takže kromě obvyklých prvků, jaké naše představení obsahuje - dramatický projev, zpěv a hra na flétny, jsme zažili i světelné efekty během mořské bouře a hromy a blesky. Děti byly nadšené a pyšné zároveň. "Tak vidíte, že jsem to dokázal," byla slova jednoho z malých účastníků, který letos hrál vůbec poprvé.

Všem se akce moc líbila. Děkujeme tímto jak Činohernímu studiu, tak panu řediteli Růžičkovi za zprostředkování velice příjemného zážitku. 

Zuzana Potočková
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.