ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Školení o základních pravidlech silničního provozu >

Školení o základních pravidlech silničního provozu


Datum konání:
13.06.2013

Místo konání:
Středisko Stará Duchcovská -


Zaměstnanec Dopravní policie Teplice Adam Pavlas, zprostředkoval školen  na téma -  základní pravidla silničního provozu. Školitelem  byl nadporučík Dušan Olah, t.č. policejní veterán. Školení  se uskutečnilo 13.6.2013 na HELENĚ. Mezi 20-ti účastníky byli lidé ze sociálně terapeutických dílen Arkadie  s asistenty, sociální pracovnice i paní ředitelka.

Všichni jsme účastníky silničního provozu. Víme, jak správně se chovat a jednat?

Hromadně jsme byli proškoleni v základních pravidlech silničního provozu, upozorněni na to, že každý kdo vstoupí na ulici, chodník, či vozovku je aktivním členem silničního provozu, kde platí jasná pravidla, ale bez ohleduplnosti, odpovědnosti a pozornosti to nejde, zásadní pravidlo – být viděn znamená přežít. Důležité momenty a rady, jak se chovat a jednat při běžném provozu – chodci, cyklisté a také řidiči motorových vozidel, jak reagovat, pokud jsme účastníky dopravní nehody a také jak správně poskytnout základní první pomoc nebo znát způsob přivolání rychlé pomoci. Byli jsme seznámeni a měli bychom znát, důležitá telefonní čísla na PČR, záchranku, hasiče a tísňovou linku. Zvláštní pozornost byla věnována cyklistům – vybavenosti a dodržováním silničních pravidel a chodcům, jak se správně pohybovat v místech, kde není chodník nebo na přechodech a železničních přejezdech bez světelné signalizace. Vše bylo podáno jasnou, razantní i zábavnou  formou bez předsudků.

Po přednášce následovala krátká projekce přímo z míst dopravních nehod, příklad toho, co vše se musí zajistit, zaznamenat a zpracovat pro správné vyhodnocení vzniklé dopravní nehody a jiné dopravní situace.

V závěru apel, přání a prosba, chránit sebe i druhé svou pozorností, ohleduplností komunikací s druhými, být řádně viděn, ale také připraven druhému pomoci.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.