ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání v rámci projektu Partnerství >

Setkání v rámci projektu Partnerství


Datum konání:
01.10.2014 - 03.10.2014

Místo konání:
Střediska Arkadie a Teplicko


            Již popáté se sešli účastníci projektu „Průvodce po evropském trhu práce - příležitosti - podpora – individuální odborná příprava na pracovní uplatnění osob se zdravotním postižením“, který je součástí programu Partnerství – Leonardo da Vinci, podporovaného EU. Po návštěvách v sídle polských a německých partnerů se opět vrátili do Teplic, aby byli hosty Arkadie. A její pracovníci pro ně tradičně připravili pestrý program.

            Vedle pracovní části, ve které diskutovali o plnění cílů projektu po prvním roce jeho průběhu, absolvovali i program spolčenský a poznávací. Hned první večer se společně pobavili v Krčmě na úpořinském statku. Nejvýraznější asi byla cesta lanovkou na Komáří Vížku a následný sjezd na koloběžkách do Dubí, stejně lákavá ale byla pro ty, kteří zejména ze zdravotních důvodů cestu na koloběžkách neabsolvovali, alternativní exkurze do dubské porcelánky. Společně pak v Dubí navštívili nejseverněji položený kostel v benátském stylu. V programu nechyběla ani návštěva teplického muzea a návštěva některých pracovišť chráněných dílen Arkadie. „Hlavním přínosem setkávání je, kromě práce na plánovaných výstupech, aktivní účast uživatelů služeb partnerských organizací, tj. mladých lidí se zdravotním příp. sociálním znevýhodněním, na společných aktivitách a jejich pobyt v cizí zemi se vším co k tomu patří,“  říká jeden z organizátorů setkání, projektový manažér Arkadie, Karel Klášterka.

            Po tomto setkání jsou zúčastněné organizace také blíže jednomu z vytčených cílů, vytvoření příručky pro přípravu mladých lidí ze skupin znevýhodněných na trhu práce na pracovní uplatnění. Arkadie je se svým komplexním přístupem k této problematice významným partnerem projektu.


Program setkání zde
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.