ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání v rámci projektu PARTNERSTVÍ >

Setkání v rámci projektu PARTNERSTVÍ


Datum konání:
19.03.2014 - 21.03.2014

Místo konání:
Polsko


Již po třetí se sešli na společném pracovním setkání účastníci projektu Partnerství v rámci programu LEONARDO DA VINCI – EU. Do programu jsou zařazeny čtyři instituce ze tří států, zabývající se podporou ohrožených skupin obyvatel na trhu práce. Vedle německých a polských partnerů se projektu za českou stranu účastní také Arkadie, jak obecně prospěšná společnost, poskytující v teplickém regionu sociální služby a zaměstnávání osob se zdravotním postižením, tak její soukromá škola, poskytující speciální vzdělávání. Po střídavých setkáních v místě jednotlivých partnerských organizací, přivítali tentokrát německou a českou delegaci polští přátelé ve Zlotoryji.

Setkání bylo zahájeno ve Swierzawě, kde si partneři prohlédli nově rekonstruované prostory bývalého mlýna, který byl přestavěn pro potřeby rehabilitace a ubytování osob se zdravotním postižením. Další program byl, kromě práce v mezinárodních skupinách nad čtyřmi tématy, která se týkají uplatnění osob s postižením na volném trhu, také společenský a kulturní. (komentovaná prohlídka města Wroclaw s návštěvou panoramatického obrazu bitvy u Raclawic nebo společná večeře v prostorách lesního srubu Zloty las. „Dále jsme měli možnost si prohlédnout nově upravené prostory speciální školy pro děti s více vadami ve Zlotoryji, která se mimo jiné pyšní místností pro terapii zvanou Snoezellen,“ doplňuje získané poznatky jedna z účastnic, Jitka Hnyková ze školy Arkadie.

Účast v projektu je pro Arkadii velmi významná. Příprava na pracovní uplatnění klientů je prioritou v programech naší obecně prospěšné společnosti a výměna zkušeností z této oblasti se zahraničními partnery přináší řadu nových námětů.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.