ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání v rámci projektu LEONARDO >

Setkání v rámci projektu LEONARDO


Datum konání:
02.03.2011 - 04.03.2011

Pracovní schůzka projektu Partnerství z programu LEONARDO DA VINCI, EU se uskutečnila od středy do pátku minulého týdne (2. - 4. 3) v teplické Arkadii. Partneři ze tří subjektů z Polska, Německa a ČR (tu zastupuje v tomto projektu právě Arkadie) se věnují různým způsobem podpoře účasti osob se zdravotním postižením na evropském trhu práce a nesešli se poprvé. První setkání proběhlo na podzim loňského roku v německém městě Zwickau, druhé v polské Zlotoryji a třetí v minulém týdnu v Teplicích. Další setkání, tentokrát již i za účasti vzdělávaných osob se zdravotním postižením, budou následovat.
            V Arkadii se účastníci setkání seznámili s přípravou osob s různou mírou zdravotního postižení na pracovní uplatnění. Navštívili chráněné dílny, dílny sociálně terapeutické, denní stacionáře, seznámili se se službou podporovaného zaměstnávání. To všechno jsou služby, kterými Arkadie výrazně ovlivňuje přístup svých klientů na trh práce.
           Vedle části pracovní, mělo setkání samozřejmě i část společenskou. Společenský večer s pracovníky Arkadie proběhl v příjemném prostředí hotelu Hrad Krupka, kde byli účastníci setkání ubytováni. V pátek je přijali primátor Teplic Jaroslav Kubera a jeho náměstek Hynek Hanza na teplické radnici a diskutovali s nimi o podpoře zaměstnanosti lidí se zdravotním postižením v jejich zemích. Nechybělo samozřejmě ani seznámení s naším lázeňským městem formou procházky s výkladem.

           V projektu Partnerství budou jeho účastníci pokračovat. Podle dosavadního průběhu lze předpokládat, že taková výměna zkušeností rozšíří možnosti uplatnění lidí se zdravotním postižením na trhu práce.Program setkání zde.
Více fotografií Jany Brežné naleznete zde.

Poděkování polské delegace, které přišlo e-mailem po skončení setkání:

Wielkie dzięki dla Ciebie oraz wszystkich z Arcadie za gorące, miłe i interesujące przyjęcie w Teplicach
Pozdrowienia ze Zlotoryi

Wasz Wojtek
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.