ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání účastníků projektu Partnerství >

Setkání účastníků projektu Partnerství


Datum konání:
14.03.2012 - 16.03.2012

Místo konání:
Střediska Arkadie


            Další z pracovních setkání účastníků projektu Partnerství v rámci programu LEONARDO DA VINCI – EU, v pořadí již šesté, se tentokrát uskutečnilo v Arkadii. Do programu jsou zařazeny tři instituce ze tří států, zabývající se podporou ohrožených skupin obyvatel na trhu práce. Vedle německých a polských partnerů se projektu za českou stranu účastní právě Arkadie, společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené, působící v teplickém regionu. Setkání probíhají střídavě v místě jednotlivých partnerských organizací a tak po německém Zwickau, kde se účastníci projektu setkali na podzim, přišly na řadu Teplice.

            Setkání mají pravidelně pracovní a společenskou část. Většina účastníků z řad klientů služeb zaměstnanosti (13) si vyzkoušela práci v chráněné dílně Arkadie v Řetenicích. Svou dovednost uplatnili při batikování šátků, výrobě svíček či mýdel, zkusili si pletení košíků z novinového papíru, živě se zajímali o pracovní postup výroby ručního papíru. Dva mladí muži z německé skupiny odejeli na pracovní část setkání do chráněných dílen v Úpořinách. Jeden si vyzkoušel vše od keramiky, druhý pracoval na zeleninové zahradě ekodvora. „Takových pracantů by se tu uplatnilo víc“, chválila jeho výkon Jitka Vojtíšková, vedoucí střediska.

      V rámci poznávací a společenské části setkání se společně vypravili do Mostu. Navštívili unikátní přestěhovaný kostel, ke slavnostní večeři pak usedli na mosteckém Hněvíně. Po celou dobu bylo dost času na popovídání si o všem možném, ale i o tom jak to vypadá v jejich organizacích

      Účast v tomto mezinárodním projektu je pro Arkadii velmi významná. Příprava na pracovní uplatnění klientů je prioritou v programech našeho občanského sdružení a výměna zkušeností z této oblasti se zahraničními partnery přinesla za dobu trvání projektu řadu nových námětů.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.