ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání rodin 2021 >

Setkání rodin 2021


Datum konání:
07.05.2021 - 13.06.2021

Místo konání:
Dubický kostelík - https://mapy.cz/s/ledahanuvoMezinárodní den rodiny byl 15.května a přesto až nyní vyhodnotila Arkadie již tradiční soutěž o největší rodinu. Ta probíhá každoročně na setkání rodin, pořádaném na oslavu Dne rodiny u Dubického kostelíka v Českém středohoří. Popravdě je třeba přiznat, že tu „každoročnost“ přerušila v loňském roce koronavirová pandemie a snad právě proto přemýšleli organizátoři co vymyslet pro letošek. A vymysleli.

            „Setkání jsme rozložili do pěti týdnů, které zahrnují šest víkendů,“ říká autor výjimečné úpravy pravidel, projektový manažér Arkadie, Karel Klášterka. „Každá rodina přijela tehdy, kdy se jí to hodilo. Na místě si udělali společnou fotografii a tu nám odeslali na speciálně k tomu zřízenou e-mailovou adresu.“ Účast nebyla rekordní, ale nepatřila ani k těm nejslabším. Během šesti víkendů se za romantickým výhledem do labského údolí vypravilo 25 rodin, reprezentovaných 75 účastníky a 9 psy. Z poslaných fotografií bylo znát, že si na tato setkání přátelé Arkadie zvykli a že bude mít tradiční akce určitě po nucené přestávce pokračování. Na vítězství v několika předchozích letech navázal rodinný klan Honů, Jeřábků a Zimů. Sešlo se jich 25, skupinu doplnili 2 psi. Všechny zúčastněné rodiny obdrží, stejně jako v minulých ročnících, pamětní list.

            Život v Arkadii se pozvolna vrací, stejně jako celá společnost, do předcovidových kolejí. Škola i sociální služby se po celou dobu řídily a stále řídí platnými předpisy, stejně tak provoz chráněných dílen i obchůdku. Ten musel být v době covidové uzavřen stejně jako ostatní obchody a jeho činnost musel nahradit nově zřízený e-shop. Obchůdek už je otevřen a výrobky chráněných dílen čekají v něm i na e-shopu na své nakupující. Jejich zakoupením můžete pomoci i vy Arkadii vrátit se do normálních poměrů.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.