ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání rodin >

Setkání rodin


Datum konání:
17.05.2015

Místo konání:
Dubický kostelík v Českém středohoří
               Už poosmé se u Dubického kostelíka sešly rodiny klientů a zaměstnanců Arkadie a jejich přátel, aby oslavily Mezinárodní den rodiny. Letošního setkání se zúčastnilo 125 lidí a taky 6 psů (vždyť ti také patří do rodiny). Jen 5 účastníků chybělo, aby byla překonána rekordní účast z roku 2011. Tyto dva ročníky ale byly výjimečné, měly přibližně dvojnásobnou účast oproti běžným rokům.

                Každoroční součástí tohoto setkání je soutěž o největší rodinu, respektive příbuzenskou skupinu. Zábavnou formou chceme zdůraznit význam fungujících rodinných svazků, zejména v případě lidí se zdravotním postižením. Letos, stejně jako už v historii setkání dvakrát, se vítězem této soutěže stali příbuzní Vaška Menharda z Bíliny. Těch se sešlo 32 a navíc na setkání přivedli další rodiny svých přátel, takže se na letošním úspěchu podíleli počtem 43 účastníků. Jak ale řekla při předávání účastnických listů (ty byly vyrobeny v chráněných dílnách Arkadie na ručním papíru) ředitelka Arkadie Lenka Machaloušová: „Vážíme si účasti i těch nejmenších rodin stejně jako vítězů“. Vedle rodin malých a velkých, tu byly i rodiny vzdálené (ta nejvzdálenější byla z Brna), člen (nebo členka?) jedné rodiny na svůj příchod na svět teprve čekal, i tak ale svému týmu přinesl důležitý bod.

                Letošní ročník je tedy za námi, svědčilo mu i počasí, které příjemně překonalo původně nepříznivou předpověď. Teď už nezbývá než se těšit na setkání rodin v květnu 2016.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.