ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodiny >

Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodiny


Datum konání:
14.05.2016

Místo konání:
Dubický kostelík v Českém středohoří


           Již podeváté se v sobotu setkaly rodiny spřízněné nějakým způsobem s Arkadií u Dubického kostelíku. Setkání rodin je oslavou Mezinárodního dne rodiny, vyhlášeného OSN v roce 1994. V minulých letech se tu každoročně sešlo několik desítek účastníků, rekordní účast dosáhla v roce čísla 129.

Letos prorokovali meteorologové počasí pod psa a tak jsme se smiřovali s tím, že se nás sejde méně. Nástup chladného počasí se ale naštěstí o půlden opozdil a základna těch kdo se na tradiční setkání celý rok těší, je už tak široká, že k dosažení rekordu chybělo pouhých devět lidí. Před dvěma dny oznámil Český statistický úřad, že se příbuzní a přátelé scházejí čím dál méně. Naše setkávání jsou malým příspěvkem k nápravě tohoto stavu. Účelem je vytáhnout na výlet nejen celé rodiny, ale přizvat i široké příbuzenstvo. Proto je součástí akce také soutěž o největší rodinu, vlastně rodinný klan, skupinu s definovatelnými příbuzenskými vztahy. V historii byli nejúspěšnější Menhardovi, příbuzní okolo žáka naší školy Vaška. Ti soutěž vyhráli už třikrát, v loňském roce se jich dokonce sešlo 31. Letošní vítězství si na konto připsal s 28 účastníky (+ pes Atos) rodinný klan Honů. Setkání se stává podnětem pro návštěvy příbuzných z celé republiky. Odměnou je poklábosení, překrásný výhled do Labského údolí, společná fotografie a účastnický list na ručním papíře, vyrobený v chráněných dílnách Arkadie. Nic víc, ale také nic míň. A zřejmě to všem stačí.

Impulzem k vytvoření této tradice bylo vědomí, že pro člověka se zdravotním postižením je zázemí široké rodiny velmi významné. Je zřejmé, že volba byla dobrá a že se zdaleka netýká jen rodin se zdravotně postiženým příslušníkem. Prostě scházet se je prima.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.