ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodiny >

Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodiny


Datum konání:
12.05.2012

Místo konání:
Dubický kostelík v Českém středohoří


Již popáté oslavili  příznivci Arkadie Mezinárodní den rodiny setkáním u Dubického kostelíka. Krásný výhled do údolí Labe, na známou Portu Bohemicu, si nenechalo 53 účastníků tradičního setkání znepříjemnit ani studeným větrem, tak ostře kontrastujícím s pařákem předchozího dne. Prudké ochlazení nemělo kupodivu na počet účastníků vliv, ledaže by popularita setkání rostla natolik, že hezké počasí by přitáhlo rodin ještě více.

Na vítězství v soutěži o největší rodinu (vlastně příbuzenskou skupinu) stačilo tentokrát příbuzným Toma Müllera, žáka arkadijské školy z Bořislavi, jen třináct účastníků, oproti loňským 23 či předloňským 24. O to více bylo rodin menších, i když i druhá „rodina“, soustředěná také okolo žáka školy, Káji Havlíčka, čítala, doplněna o pudličku Bellu, devět výletníků, což není tak málo. Propadák zaznamenali loňští vítězi, kteří z loňských dvacetitří klesli z různých důvodů na dva.

Setkání je od prvního ročníku pojato jako cílová jízda na kole, vlakem či autem. Účast cyklistů zřejmě počasí ovlivnilo, ti přijeli jen dva, každý sám. Vlakem, a následně pěšky z radejčínského nádraží, přišlo sedm účastníků, drtivá většina ale použila auto. Ať tak či tak, všech 53 účastníků opustilo teplo domova a přišlo oslavit rodinu a bylo jim spolu dobře. Zvláště když Müllerovi vytáhli velkou krabici pravých svatebních (tady rodinných) koláčků, výtvorů maminky a babičky, kterými si všichni osladili to trochu chladné (ale jen stupni Celsia) setkání. Už se všichni těšíme na šesté setkání v květnu 2013. Ostatně několik rodin začalo přemýšlet, koho všeho pozvou, aby vítězství Müllerům vyfoukli.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.