ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodiny >

Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodiny


Datum konání:
14.05.2011

Místo konání:
Dubický kostelík (České středohoří)


V neděli oslavil svět již po osmnácté  Mezinárodní den rodiny, vyhlášený v roce 1994 Organizací spojených národů. O den dříve, v sobotu, se sešlo u dubického kostelíka v Českém středohoří bezmála šedesát účastníků již čtvrtého setkání rodin, jakkoli spjatých s teplickým sdružením Arkadie. To podporuje ve svých zařízeních téměř dvě stovky našich spoluobčanů s různými typy zdravotního postižení. Právě pro tyto lidi je fungující rodina velmi důležitá.

Stejně jako v minulých letech proběhlo setkání  pod heslem – přijeď, jak kdo můžeš- a tak přijelo 5 účastníků na kolech, jeden na motorce, na dvě desítky vlakem a od radejčínského nádraží pěšky, zbytek pak auty. Na konci cesty je čekala překrásná vyhlídka do labského údolí, do míst, kterým se říká Porta Bohemica, Brána Čech.

Středobodem programu byla ale soutěž o největší rodinu, skupinu lidí příbuzensky spjatých. Po dvou po sobě jdoucích vítězstvích příbuzných žáka školy, Vaška Menharda, vystoupil na pomyslné stupně vítězů 22členný klan Honů, Jeřábků a Zimů. Těm bude určen keramický kachel z chráněných dílen, symbolicky znázorňující celý klan na pozadí dubického kostelíka.

Na závěr všichni společně snědli překrásný dort se znakem Arkadie, dodaný druhou rodinou v pořadí, příbuznými žáka speciální soukromé školy Arkadie, Tomáše Müllera. Pak už se rodiny věnovaly sobě, jak to má při dni rodiny, a nejen při něm, být.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.