ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodin >

Setkání rodin k Mezinárodnímu dni rodin


Datum konání:
11.05.2014

Místo konání:
Dubický kostelík v Českém středohoří


                Mezinárodní den rodiny, vyhlášený OSN před 20 léty na 15.května, oslavila letos Arkadie o čtyři dny dříve, v neděli 11.května. Stejně jako v předchozích letech se rodiny klientů , zaměstnanců a přátel této obecně prospěšné společnosti sešly u Dubického kostelíku, na romantickém místě nad Labským údolím. Po loňské rekordní účasti (to se nás sešlo 129) se účast číslem 67 vrátila do běžných mezí předchozích let.

                Součástí setkání je soutěž o největší rodinu (tou je myšlena skupina osob s jasně definovatelnými příbuzenskými vztahy). Tentokrát stačila příbuzným Karla Klášterky, projektového manažéra Arkadie, k vítězství skutečnost, že se jich sešlo 12; to v loňském, rekordním roce měla vítězná rodina členů 25. Vítězná rodina dostala diplom na ručním papíře z chráněných dílen, ostatní rodiny stejně zhotovený účastnický list. Pak už jen společné foto všech účastníků a vítězné rodiny. Nic víc a nic míň. Přesto se rodiny již sedmým rokem schází, aby si udělaly hezký výlet. Tři příbuzenské skupiny respektive jejich členové dokonce přijeli na kolech, v jednom případě i na koloběžce. Ostatní

                Význam fungující širší rodiny pro dítě či dospělého se zdravotním postižením je tak velký, že chceme v prohlubování této tradice dále pokračovat. Chceme ukázat, že Arkadie, to je vedle instituce, poskytující řadu služeb lidem se zdravotním postižením, také spousta rodin se svými starostmi, ale hlavně radostmi. 

 
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.