ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Setkání projektu Partnerství >

Setkání projektu Partnerství


Datum konání:
04.12.2013 - 06.12.2013

Místo konání:
Zwickau


V uplynulých dnech se uskutečnila již druhá pracovní schůzka v rámci projektu Partnerství, financovaném z programu LEONARDO DA VINCI – EU. Do projektu je nově zapojena i Základní a praktická škola Arkadie, o. p. s., na předchozí spolupráci navazují jeho staronoví účastníci, tj. Arkadie, o.p.s., organizace PCPR z polské Zlotoryje a vzdělávací společnost IFBR ze Zwickau. A právě v tomto městě měli účastníci setkání, kromě jiného, možnost nasát adventní atmosféru na vánočních trzích v jeho historickém centru.

Vedle této kulturní a společenské části programu (mj. také exkurze na zříceninu hradu Hartenstein či společný oběd v loveckém zámečku „Waldidyll“) se účastníci seznámili s chráněnými dílnami Mauritius a dále pokračovali ve čtyřech mezinárodních pracovních skupinách na přípravě příručky/rukověti pro přípravu osob se zdravotním postižením na možné uplatnění na volném i chráněném pracovním trhu. „Nejen pracovní poznatky, např. z realizace programu Podporovaného zaměstnávání v Německu, ale také kulturní a společenské odlišnosti, které během těchto cest při různých příležitostech objevujeme, jsou pro nás vždy velkým přínosem.“ doplňuje zprávu jeden z účastníků, Karel Klášterka z teplické Arkadie.

Pracovní uplatnění klientů s různými formami zdravotního postižení je jedním z nejdůležitějších cílů Arkadie. Mezinárodní spolupráce umožňuje využít zkušeností všech partnerů a uplatnit nejlepší z nich.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.