ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Rekreační pobyt >

Rekreační pobyt


Datum konání:
21.04.2019 - 28.04.2019

Místo konání:
Malenovice, Beskydy


              Po dvou letech se do Rajské boudy v Malenovicích vrátili účastníci týdenního rekreačního pobytu Arkadie. Čtyřicet čtyři zaměstnanců chráněných dílen, klientů sociálních služeb, jejich rodinných příslušníků a asistentů se vypravilo do lůna Beskyd, pod Lysou horu, aby si užili Velikonoce a přilehlý týden v příjemném kolektivu uprostřed krásné přírody.

               Program týdenního pobytu byl opravdu pestrý. „Ženy začaly hned v neděli zdobením vajec, aby byly připraveny na pondělní hodování, které si mužská část výpravy nemohla nechat ujít,“ říká vedoucí pobytu Mirka Horová, vedoucí ekonomického úseku Arkadie, ale také duchovní matka většiny pobytových akcí této neziskovky. Jak týden pěkně začal, tak i pokračoval. Krásné počasí bylo jako stvořené pro horské túry, ale i pro výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. „Navštívili jsme zříceninu hradu Hukvaldy (rodiště Leoše Janáčka), ZOO v Ostravě, zámek ve Frýdku Místku, Český a Polský Těšín,“ vypočítává Mirka Horová. „Zbylo i dostatek prostoru pro kratší, ale i delší výšlapy, podle možností každého účastníka. Ti nezdatnější zdolali i Lysou horu.“ Vynechat nemohli ani tradiční součást rekreačních pobytů Arkadie, maškarní rej a přebor v bowlingu.

               Tak náročnou akci nelze uskutečnit bez podpory četných dárců a spolupracovníků. Poděkování si vedle asistentů z řad zaměstnanců i dobrovolníků bezesporu zaslouží pí Vymětalíková a personál Rajské boudy, sponzoři BZ Cranes, Lesy ČR, ISOLINE-EU a Trio Havel a také již tradičně řidič autobusu Martin Holan, který nás pravidelně doprovází a v tomto náročném týdnu bez jediného volného dne.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.