ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Rekreačně relaxační pobyt >

Rekreačně relaxační pobyt


Datum konání:
21.06.2013 - 30.06.2013

Místo konání:
Harkány - Jižní Maďarsko


V minulých dnech se vrátili z týdenního léčebného  pobytu v maďarských lázních Harkány klienti denních stacionářů  a zaměstnanci chráněných dílen  Arkadie. Letošní, v pořadí již pátý, pobyt v tomto jihomaďarském lázeňském středisku se opět vydařil. Slušné počasí a hlavně termální voda s významnými léčebnými účinky udělaly své.

Účastníci využívali střídavě všech zdejších bazénů, cvičili v síře, jezdili na tobogánu, zkrátka užívali si vody každým coulem.  Ale ani ve volných chvílích nebyl čas na nudu. I v letošním roce se konala návštěva historického města Pécs, která všechny nadchla. Právě ve večerních hodinách má Pécz největší kouzlo.  Zcela novým zážitkem byla pro větší část návštěva farmy v Siklosi. Zde byl pro naše klienty a zaměstnance připraven program s ukázkou cvičení koní a práce s bičem. Poté si skoro všichni zajezdili na koni. Také byly připraveny zábavné hry, u kterých se všichni velmi pobavili a na závěr byla podávána večeře – pečená husa. Samozřejmě nechybělo ani večerní posezení u ohně v místě pobytu, pečení buřtů a zpěv s kytarou.

Poděkování za úžasný zážitek, letos již šedesátky účastníků pobytu, patří sponzorům akce, kterými byla města Osek, Bílina a  Dubí, spolu s firmou URMET DOMUS.

Za bezpečnou dopravu,  ale především za příkladný přístup k lidem se zdravotním znevýhodněním, zaslouží velké poděkování dopravce,  ADB Jiří Bouda z Duchcova, jmenovitě pak řidiči, pánové Jiří Bouda a Rudolf Pelikán.

Mirka Horová


Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.