ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Rekreačně relaxační lázeňský pobyt >

Rekreačně relaxační lázeňský pobyt


Datum konání:
15.06.2019 - 23.06.2019

Místo konání:
Harkány, Jižní Maďarsko               Snad nejoblíbenější pobytovou akcí Arkadie je rekreačně relaxační pobyt v jihomaďarských lázních Harkány. Letošní osmidenní pobyt byl v pořadí už jedenáctý. Čtyřicet tři účastníků bylo tvořeno zaměstnanci chráněných dílen a klienty sociálních služeb Arkadie, ale také doprovody, kterými byli asistenti, rodiče i přátelé lidí s handicapem.
               Na prvním místě je účinek termální vody a cvičení v ní na pohybový aparát účastníků. Tomu přálo pěkné, občas až příliš teplé počasí, které lákalo trávit celé dni u bazénů s rozdílnými teplotami vody a obsahem síry. Dvakrát denně byl pobyt v bazénech doplněn i cvičením v sirné koupeli pod odborným dohledem rehabilitačních pracovníků. Přesto ale zbyl i čas na doprovodný program. Ten se příliš nelišil od předchozích let, jeho hlavní  prvky se natolik osvědčily, že se na ně všichni těšili. Nechyběla večerní návštěva historické Pécze, tradiční je také návštěva ranče v nedaleké Siclosi, která se může uskutečnit díky finanční podpoře firmy Česká voda. Tady se účastníci pobytu svezli na koňském povozu a po dobré večeři přišla řada i na zpěv a tanec. Příznivý dojem z celého pobytu nemohla setřít ani zpáteční cesta do Teplic, ze tří čtvrtin provázená bouřkami a přívalovými dešti.
               Zbývá poděkovat všem, kdo tento pobyt lidem se zdravotním postižením umožnili. Vedle již zmíněné firmy Česká voda  jsou to města Bílina, Dubí a Duchcov, která finančně podpořila dopravu na pobyt, finančně pobyt podpořil i pan Kubala a manželé Hudcovi, nefinanční dar poskytla firma ISOline EU. V neposlední řadě patří dík řidiči Martinu Holanovi autobusové dopravy Jaroslav Sláma a všem asistentům a organizátorům pobytu.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.