ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Projektový týden-prevence sociálně patologických jevů >

Projektový týden-prevence sociálně patologických jevů


Datum konání:
23.05.2011 - 27.05.2011

            Tématem letošního projektového týdne soukromé speciální školy Arkadie byla letos prevence sociálně patologických jevů. Již tradičně vyjeli žáci 2.stupně a praktické školy se svými pedagogy do chatové osady Zdravotník v Horním Vysokém, aby se společně v přírodě připravovali na život ve společnosti, která není vždycky k lidem s nějakým hendikepem (a samozřejmě nejen k nim) dost ohleduplná.

            Základními okruhy, kterým se v rámci tématu věnovali byl bezpečný internet, reklama a antireklama, zdravý životní styl a šikana. Ve všech těchto okruzích jsou děti vystaveny řadě nebezpečí a tady se hravou formou, s kamarády a dospělými, kterým důvěřují, seznamovali se způsoby jak jim čelit. Samozřejmě to bylo proloženo sportem, vycházkami, spoustou her a nechyběl ani nezbytný táborák. Sluníčko dělalo úspěšně co mohlo a tak nebylo opravdu na co si stěžovat. Zvláště, když to pořád vonělo z kuchyně manželů Karlových. A tak akce, financovaná Komunitní nadací Euroregionu Labe, splnila svůj účel na 100%.

Kde leží Horní Vysoké naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.