ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Prezentace výrobků chráněných dílen >

Prezentace výrobků chráněných dílen


Datum konání:
08.06.2012

Místo konání:
Chráněné dílny v Úpořinách


Setkání s významnými obchodními partnery uspořádala ve svém středisku v Úpořinách teplická Arkadie. Odbyt výrobků a zejména tak zvané náhradní plnění povinnosti zaměstnávat občany se změněnou pracovní schopností, je pro chráněné dílny tohoto občanského sdružení alfou a omegou. Ředitelé, manažéři či obchodní zástupci jedenácti podniků nejen z Teplicka, ale také z míst daleko vzdálenějších, přijali pozvání na akci, při které mohli vidět zaměstnance dílen při práci a dokonce si mohli některé fáze výroby sami vyzkoušet. Pozvání přijala také ředitelka teplické pobočky Úřadu práce, nejvýznamnějšího partnera Arkadie při zaměstnávání spoluobčanů se zdravotním postižením.

Hned při příchodu dostali hosté tematický dárek. Vkusná lepenková krabička obsahovala kompaktní disk s katalogem výrobků dílen (ostatně sama krabička byla jedním z nich) a s prezentací Arkadie, navíc pak publikaci fotografií, zachycující dvacátý rok tohoto občanského sdružení. Ve stylové krčmě pro ně bylo připraveno občerstvení, připravené klienty stacionářů a zaměstnanci chráněných dílen, ale také seznámení s Arkadií, z úst výkonné ředitelky Arkadie, Lenky Machaloušové.       

Hlavním bodem programu ale byla nabídka výrobků, využitelných jako dárkové předměty pro obchodní partnery či zaměstnance, zaměřená zejména na vánoce. Na první pohled se může zdát, že mluvit o vánocích na konci jara je nepatřičné, ale opak je pravdou. Výroba keramiky je časově náročná a také zvládnutí vánočních zakázek, které jsou v průběhu roku nejvýznamnější, vyžaduje zahájení této výroby co nejdříve. Své výrobky hostům předvedly všechny čtyři chráněné dílny. Účastníci setkání si prohlédli keramiku ze dvou dílen, svíčky, mýdla či košíky, na kterých není vidět, že mají původ v novinovém papíru, na doplnění se představila se svými možnostmi i dílna technická. U většiny výrobků předvedli zaměstnanci také jejich výrobu. Zájemci si pak mohli odlít svíčku nebo vyrobit jednoduchý výrobek z keramické hlíny.

Konkrétním výsledkem setkání je přislíbení vánoční zakázky firmou Ekodendra.  Věříme ale, že poznání podmínek, za kterých výrobky v Arkadii vznikají, ovlivní i budoucí objednávky.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.