ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Předání výtěžku Střihatonu 2014 >

Předání výtěžku Střihatonu 2014


Datum konání:
25.06.2014

Místo konání:
Odloučené pracoviště školy Arkadie, Purkyňova 10.


              Šek přesahující 300 tisíc korun předali organizátoři 5.ročníku Redken Střihatonu 2014 ředitelce Arkadie Lence Machaloušové. Tyto prostředky „vystříhali“ 19.června v celodenním kadeřnickém maratonu. Do charitativní akce pod heslem „stříháme společně pro dobrou věc“ se zapojili kadeřnice a kadeřníci ve čtyřech pražských a dvou teplických kadeřnických salónech. Maskotem letošního ročníku se stal králíček Jinoféfa, textilní hračka, která se „narodila“ v chráněných  dílnách Arkadie. Toho nabízeli a nabízejí kadeřníci svým zákaznicím a tím ještě zvyšují účinnost akce.

                Předání šeku se konalo za účasti části aktérů střihatonu na odloučeném pracovišti školy Arkadie, na místě, kde budou pomáhat. Získané finanční prostředky totiž pomohou při kompletní výměně oken v celé budově, která proběhne v první polovině prázdnin. Aby nešlo o akt jednostranný, připravily děti pod vedením svých pedagogů kadeřníkům opravdu pestré a příjemné dopoledne. S písničkami vystoupil hudební kroužek REVIVAL, který předvedl opravdovou muziku, kterou přítomní ocenili bouřlivými ovacemi. V jednotlivých střediscích Arkadie připravili klienti občerstvení, které hostům nabízeli žáci praktické školy ve slušivých pracovních uniformách. Pozornost kadeřníků upoutaly i obrázky, které pro ně děti na téma Střihatonu nakreslili. Nechyběla samozřejmě prohlídka celého zařízení zprostředkovaná ředitelem školy a také neformální popovídání s vedoucími pracovníky Arkadie, při kterém se hosté velmi živě zajímali o otázky související s celým chodem Arkadie. Pocity přítomných kadeřníků vystihla při předání symbolického šeku Lucie Vondráková, když mimo jiné řekla: „Jsme rádi, že jsme poznali, kam peníze z naší akce poputují. Vážíme si toho, co Arkadie pro lidi se zdravotním postižením dělá a těší nás, že můžeme ke zlepšení podmínek pro tuto práci pomoci tím, co umíme.“ A aby toho nebylo málo, vyrukovali tepličtí kadeřníci ještě s jedním trumfem: devíti zaměstnankyním chráněných dílen, převážně těm, které se podílely na šití králíčků, předali poukázku na návštěvu jejich kadeřnického salónu.

                Šíře služeb, které Arkadie svým klientům a jejich rodinám poskytuje, je veliká a jen zčásti je dotovaná. Proto si velmi vážíme všech, kdo nás v naší činnosti různými formami podporují. Organizátoři a účastníci Střihatonu 2014 se tak stali významnou součástí tohoto podpůrného týmu.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.