ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Předání výtěžku adventního koncertu ČT >

Předání výtěžku adventního koncertu ČT


Datum konání:
02.04.2014

Místo konání:
Sídlo ČT, Praha - Kavčí Hory


          Dvacátý čtvrtý ročník Adventních koncertů České televize, který proběhl v závěru loňského roku, měl v minulém týdnu příjemnou dohru. Generální ředitel ČT Petr Dvořák pozval na Kavčí Hory představitele čtyř neziskových organizací, pro které byly o minulém adventu koncerty pořádány, aby jim symbolicky předal výtěžek akce. Mezi pozvanými byla i předsedkyně správní rady teplické Arkadie Jana Brežná a její ředitelka Lenka Machaloušová. Arkadii byl totiž věnován třetí adventní koncert tohoto ročníku.

Tak jak bylo předem avizováno, byl společný výtěžek všech čtyř koncertů rozdělen rovným dílem mezi všechny čtyři organizace. A oproti očekávání, vycházejícímu z čísel, která se objevila v průběhu koncertů, byla částka podstatně vyšší. „Svůj příspěvek poslali zřejmě i ti, kteří se operátorům nedovolali a tak každá organizace obdržela částku o dost vyšší, než jsme očekávali, bylo to více než  1 milion 800 tisíc korun,“ říká Lenka Machaloušová. Pro Arkadii je to dobrá zpráva. Vedle schodišťové plošiny ve stacionáři na Novoveské ulici totiž bude možno dofinancovat výměnu oken na odloučeném pracovišti speciální školy Arkadie a ještě zbyde na posílení rozpočtu sociálních služeb.

Z předání byl samozřejmě pořizován dokument, který bude zařazen do vysílání ČT v průběhu velikonočních svátků. Předání výtěžku koncertů a jeho natáčení byla přítomna místopředsedkyně Senátu ČR, Miluše Horská, shodou okolností bývalá ředitelka speciální školy Svítání, jedné z neziskovek, které byly adventními koncerty 2013 podpořeny. Arkadii spojuje se Svítáním dlouholetá spolupráce spřátelených organizací.

Před koncem přenosu adventního koncertu se na obrazovce objevila částka převyšující  1 milion 200 tisíc korun. Toto, už tak příjemné číslo, ale bylo naplněno na 150%.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.