ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Předání šeku Oborové zdravotní pojišťovny >

Předání šeku Oborové zdravotní pojišťovny


Datum konání:
14.10.2017

Místo konání:
Obchodní centrum Galerie Teplice


Sto milionů kroků pro Arkadii            
 

                Skutečně, bezmála sto milionů kroků ušli pro Arkadii účastníci charitativní akce Oborové zdravotní pojišťovny (OZP) Každý krok pomáhá. Ve druhé polovině září a v první polovině října totiž „chodili“ účastníci této akce pro čtyři „neziskovky“ Ústeckého kraje, mezi nimiž byla právě Arkadie. Modrý tým, do kterého se zaregistrovala také řada příznivců Arkadie, „utekl“ svým pronásledovatelům téměř o třináct milionů kroků a tím pomohl Arkadii k prémii ve výši 50 tisíc korun.

                Touto akcí sleduje OZP propagaci chůze jako nejpřirozenějšího a zároveň nejzdravějšího pohybu a vedle toho podporu neziskových organizací, věnujících se charitativní činnosti. Na webových stránkách pojišťovny se lze přihlásit a potom registrovat své denně nachozené kroky (OZP dokonce nabízí krokoměry) nebo na kole ujeté kilometry na kroky přepočtené. Vedle benefitu pro své zdraví tak můžete pomoci neziskovce, ke které vás sice přiřadí počítač, ale máte-li mezi těmi čtyřmi svého favorita, lze si při troše trpělivosti a opakovaném přihlášení vybrat. Teď se chodí pro čtyři organizace Zlínského kraje tak to můžete zkusit.

                Na závěr měsíčního působení v kraji potom uspořádá OZP akci pro veřejnost, zaměřenou na „pojišťovenskou“ tématiku, na které předá neziskovkám šeky. Ta naše byla v teplickém OC Galerie a její účastníci si mohli vyzkoušet simulátor opileckého řízení auta, nechat zdarma zkontrolovat zrak či vyšetřit mateřská znaménka. V průběhu akce předala pak ředitelka krajské pobočky OZP ing.Pavla Fialová tři šeky po deseti tisících Oblastní charitě Ústí nad Labem, Hospici sv.Štěpána v Litoměřicích a Dobrému Fokusu v Ústí a padesátitisícový šek ředitelce Arkadie Lence Machaloušové. Velký dík za skvělý počin patří Oborové zdravotní pojišťovně, za pohybovou aktivitu pak všem „chodcům“.     

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.