ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Předání mikrobusu z akce Pomáháme společně >

Předání mikrobusu z akce Pomáháme společně


Datum konání:
29.08.2016

Do Arkadie přijel Ford s logem Globusu.

„Jede, jede ford a v něm sedí lord, vedle něho lordka, stará jak ta fordka“, vypůjčil si Václav Žmolík, známý rozhlasový moderátor,  slova textu Zdeňka Svěráka, „v těchhle úplně nových fordkách nebude sedět ani lord ani lordka, ale spousta lidí se zdravotním postižením,“ pokračoval už svými slovy.

Tato slova Václav Žmolík pronesl na slavnostním odpoledni, které uváděl na výstavišti v pražských Letňanech. Sešli se tu zástupci dvaadvaceti neziskových organizací, které se věnují lidem se zdravotním handicapem, aby převzali stejný počet zbrusu nových mikrobusů Ford Tourneo Custom. Ty jim společně předala Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry nadace Charty 77  a Jörg Bauer, jednatel obchodního řetězce Globus ČR. Do předávání klíčků se zapojil také člen správní rady Konta bariéry a poslanec evropského parlamentu Jiří Pospíšil a zpěvačka Lucie Bílá. Ta byla jednou z tváří společného projektu řetězce Globus a Konta Bariéry k 20 letům působení řetězce na českém trhu. Pod heslem Slavíme a pomáháme, shromáždili 14 milionů a 300 tisíc korun a za tuto částku uvedené vozy nakoupili a doplněné zabezpečením firmy Defend připravili k předání neziskovkám. Těch byla celá škála, od těch, které své služby zaměřují na děti se zdravotním postižením, přes ty, jejichž pomoc směřuje k seniorům, až po organizaci zdravotně postižených rybářů nebo tělesně postižených cyklistů. Mezi nimi byla i teplická Arkadie, která spolu se speciálně pedagogickým centrem provozuje každodenní dopravu osob (převážně dětí) se zdravotním postižením po teplickém okrese už 23 let. Tady nový mikrobus vystřídá starší, jehož provoz se již prodražuje.

Z Teplic se na předání vypravila skupina zaměstnanců a dva klienti denního stacionáře, upoutaní na invalidní vozík. Společně sledovali předávání klíčků jednotlivým organizacím, poslechli si několik písní v podání Lucie Bílé a užili si bohatého rautu. Ještě společné fotografie u vozů zářících novotou, namontovat SPZetky a mikrobusy se rozjíždějí do celé republiky. Pomohou plnit poslání, které si předsevzala řada lidí v neziskových organizacích po celé naší vlasti. A Konto Bariéry spolu s Globusem je významně podpořilo. Ostatně, vozové parky neziskovek společně doplňují už od roku 2002 a za tu dobu dodaly do tohoto sektoru na 70 vozů.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.