ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Předání daru Cemio Schwitzerland s.r.o. >

Předání daru Cemio Schwitzerland s.r.o.


Datum konání:
14.03.2017

Místo konání:
Chráněné dílny Úpořiny


Kamzík z Cemia se otřásl pro Arkadii.

                V uplynulých dnech navštívili Arkadii zástupci společnosti Cemio Switzerland, s.r.o., aby předali ředitelce Arkadie Lence Machaloušové symbolický šek na 83 tisíc korun. Tato návštěva byla jednou z řady, pro Arkadii velmi významných, setkání.

                Spolupráce obou organizací začala před dvěma lety. Andrea Bergerová, jednatelka firmy, původem Tepličanka, se obrátila na chráněné dílny Arkadie, které z dřívějška znala, se zakázkou na dárky pro obchodní partnery firmy. Volba tehdy padla na „svíčkárnu“. A protože transakce obě strany uspokojila, nedala na sebe dlouho čekat další spolupráce. Pro svůj nový projekt „Kamzík rozdává radost po celý rok“ Cemio oslovilo právě Arkadii. Projekt souvisí přípravkem Cemio KAMZÍK, který příznivě ovlivňuje klouby, vazy a šlachy, a jeho smyslem je jednak podpora Arkadie formou dlouhodobých zakázek pro chráněné dílny a přímé finanční podpory, jednak propojení dvou rozdílných „světů“ a zprostředkování informací o Arkadii širší (v tomto případě lékárenské) veřejnosti. V rámci dané spolupráce dodala chráněná dílna keramické kamzíky, a díky milé návštěvě zástupců společnosti Cemio v Arkadii vzniklo také video, které celý projekt popisuje. Z každého prodaného balení přípravku Cemio KAMZÍK směřuje jedna koruna do Arkadie. A protože byl prodej produktu v loňském roce úspěšný, předali zástupci Cemia za 1. pololetí 2016 Arkadii 65 tisíc, za druhé pololetí roku nyní již zmíněných 83 tisíc korun.

                Arkadie poskytuje lidem se zdravotním postižením v teplickém regionu řadu služeb. Náklady jsou jen zčásti pokryty dotacemi, a proto je spolupráce s firmami i individuálními dárci velmi důležitá. Cemio Switzerland s.r.o. patří mezi ty nejvýznamnější.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.