ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Předání automobilu kontem Bariéry >

Předání automobilu kontem Bariéry


Datum konání:
11.10.2012

Místo konání:
Denní stacionář Teplice Novoveská


K malé, ale pro Arkadii významné slavnosti, došlo ve čtvrtek v jejím teplickém stacionáři. Za účasti teplického primátora a senátora Jaroslava Kubery,  předali, výkonná ředitelka Konta Bariéry Charty 77 Božena Jirků a obchodní ředitel firmy Het, Jiří Sokol, Arkadii osobní vůz Ford-Grand. 
            Historie tohoto daru vysvětluje, proč automobil předávali společně paní Jirků s panem Sokolem. Vůz byl totiž hlavní cenou spotřebitelské soutěže firmy HET a protože si jej nikdo nevyzvedl, rozhodli se v HETu věnovat auto prostřednictvím Konta Bariéry některé neziskové organizaci v regionu svého působení, na Teplicku. Z organizací, které připadaly v úvahu pak společně vybrali právě Arkadii a její výkonné ředitelce, Lence Machaloušové, vůz předali. Atmosféra při předávání byla velmi příjemná, klienti stacionářů dárcům připravili malé občerstvení, spolu s pracovníky stacionáře zazpívali a zahráli a na „revanš“ za darovaný automobil byl oběma organizacím předán keramický kachel z chráněných dílen. Vůz doplní vozový park Arkadie a protože bude sloužit v krupském středisku, poněkud vzdáleném teplickým střediskům, usnadní i vnitřní kontakty v této neziskové organizaci, věnující se lidem se zdravotním postižením.
            Je příjemné zjištění, že i v době, která je pro ekonomiku nesnadná, nachází Arkadie v teplickém regionu dost příznivců, kteří pomohou nahradit výpadky dotačních prostředků.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.