ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Ples Arkadie >

Ples Arkadie


Datum konání:
16.02.2013

Místo konání:
Krušnohorské divadlo v Teplicích


          Trochu ve stínu pátečního reprezentačního plesu města Teplice zůstal sobotní ples Arkadie. Ale to jen z pohledu zvenku. Uvnitř prostor divadla a přilehlých restauračních prostor to vřelo, blýskaly se róby, hudby hrály jako o život a všichni se dobře bavili.
          Tradiční ples Arkadie se stal pro mnohé, a zdaleka nejen pro zaměstnance a klienty Arkadie, nejdůležitějším plesem sezóny. Je příjemné vidět ty, kteří ještě nedávno seděli v lavicích arkadijské školy, v oblecích či plesových šatech, s noblesou v dospělém chování. Každý rok přibydou další, kteří jsou právě na tomto plesu dekorováni absolventskou stužkou či šerpou a odchází od pódia s růží od třídní učitelky. Ale na ples přichází vedle nich, jejich rodičů a absolventů školy z let minulých i zaměstnanci chráněných dílen a dalších středisek Arkadie, ale také spousta přátel a těch, komu se prostě atmosféra plesu Arkadie líbí.
           Na plesu samozřejmě záleží na hudbě, vlastně hudbách a ty se opravdu vyznamenaly. Hudební soubor Arkadie, který zahájil program na malém sále, vystřídala skupina Jim Scream a podala výkon hodný profesionálů. V kavárně hrál se stejnou náruživostí Windi Band. Plesající ale příjemně překvapily taneční ukázky Tanečního divadla Teplice a  TK Styl Dance Teplice. Jejich vystoupení jsou o to příjemnější, že oba kluby pro Arkadii vystupují zdarma. „Módní přehlídka studia Marika byla krásná a inspirativní“ říká Lenka Machaloušová, výkonná ředitelka Arkadie a přiznává se tak ke své slabůstce. Vysoce si cení i obsluhy restaurace, ale také pořadatelské služby a ochranky. To všechno podtrhuje krásné prostředí divadelních prostor. Zkrátka všechno klaplo, jak to ostatně konstatují i reakce na facebooku.
          Plesy patří k akcím, kterými se Arkadie otevírá k veřejnosti. Jsme rádi, že stejně jako jiné akce pro veřejnost mají ohlas a přes finanční náročnost bychom chtěli v jejich pořádání pokračovat.          

Více fotografií naleznete zdeVytvořila společnost NEXU, s.r.o.