ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Ples Arkadie >

Ples Arkadie


Datum konání:
11.02.2012

Místo konání:
Krušnohorské divadlo Teplice


          Hezkou tradicí se již stal ples Arkadie. Vedle setkání zaměstnanců, žáků školy, klientů, jejich rodičů a přátel Arkadie, to byl také slavnostní okamžik pro osm absolventů praktické školy Arkadie. Ti, stejně jako absolventi jiných středních škol, dostali v průběhu večera stužky, vyjadřující jejich připravenost vstoupit do dospělosti.
          Předávání absolventských stužek bylo samozřejmě hlavním bodem programu plesu. Stužky čtyřem slečnám a čtyřem mladým mužům připnula na slavnostní šaty třídní učitelka Vlaďka Benediktová, růži a blahopřání přidal ředitel školy Ivan Růžička. A jen odložili růži, čekalo je sólo, s maminkou, tatínkem nebo kamarádem. Už v průběhu tance pro absolventy se přidaly další páry a potom už byl plný rozjásaných tanečníků až do dvou hodin po půlnoci.
          Slavnostnímu aktu předcházelo předtančení; na sále předvedli standardní tance členové TK Styl Dance Teplice, Tomáš Macek a Kateřina Hanzlíková, v kavárně mladičké tanečnice Tanečního divadla Teplice v choreografii Dagmar Bašusové.  K tanci hrály hudby, které se osvědčily již na minulých plesech a jak řekla Eva Stieberová, která ples moderovala, staly se téměř dvorními kapelami Arkadie. Na sále to byl  Jim Scream se zpěvačkou Romanou Sekáčovou, v kavárně pak Windiband. Ještě dvakrát se v průběhu večera přesunuli účastníci plesu do Malého sálu divadla. Poprvé,  když Tomáš Vojíř s Elizabeth Tetřevovou, rovněž z TK Styl Dance Teplice, skvěle zatančili latinskoamerické tance, po druhé, když jako půlnoční překvapení předvedl Tom Jasper svá kouzla. V kavárně se zase plesající sešli, aby se obdivovali modelům, které jim v široké škále předvedly modelky  Studia Marika.
          Ples byl, stejně jako jiné roky, milým setkáním lidí, kteří mají nějaký hendikep s těmi, kteří je mají rádi a vědí, že žít spolu je normální.
 


Více fotografií naleznete zde. (P.Marschner, J.Hon)Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.