ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Plavecké závody INTEGRACE VIII. >

Plavecké závody INTEGRACE VIII.


Datum konání:
27.11.2012

Místo konání:
Městská plavecká hala Louny


              Již popáté se zúčastnilo pětičlenné družstvo soukromé speciální školy Arkadie plaveckých závodů Integrace, které pořádá lounská organizace Sdružení pro pomoc mentálně postiženým spolu s plaveckou školou Prosen Louny. Šlo již o osmý ročník tohoto plaveckého klání, určeného sportovcům s mentálním postižením, a plavci z Arkadie v něm vůbec nedopadli špatně.
              Mezi 12 družstvy se tepličtí sportovci umístili na hezkém, třetím místě, společně pak obsadili 10 „medailových“ míst. Nejúspěšnější byl, se čtyřmi prvními místy, Fanda Bláha z Ohníče. Na nejvyšší příčce stanul ještě Martin Slavík za závod na 25 metrů prsa, další vybojovaná místa byla „stříbrná“. Druhé místo obsadila také štafeta na 4x25 metrů, ve složení Bláha, Reininger, Ličková a Slavík.
             Zajímavá disciplína, vycházející z názvu soutěže, je takzvaná DUO štafeta, ve které vytvoří soutěžní dvojici sportovec s postižením, spolu s plavcem bez postižení. S naším Frantou Bláhou byla ve dvojici Lucka Spěváková ze spolupořádající plavecké školy Prosen. I tato dvojice stanula na příčce nejvyšší.
             Výsledky plavců z Arkadie odpovídají pozornosti, která je tomuto sportu ve speciální škole Arkadie věnována. Díky spolupráci s plaveckou školou Žabka se děti již od nižších ročníků učí podle svých individuálních možností plavat a díky vstřícnosti vedení teplické Plavecké haly se s vodním prostředím setkávají pravidelně po celou dobu školní docházky.


   

           Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.