ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Plavecké závody INTEGRACE IX >

Plavecké závody INTEGRACE IX


Datum konání:
28.11.2013

Místo konání:
Plavecká hala v Lounech


              Po roce se opět zúčastnilo šestičlenné družstvo soukromé speciální školy Arkadie plaveckých závodů Integrace, které pořádá lounská organizace Sdružení pro pomoc mentálně postiženým spolu s plaveckou školou Prosen Louny. Šlo již o devátý ročník tohoto plaveckého klání, určeného sportovcům s mentálním postižením, a šestou účast plavců z Arkadie. Stejně jako v loňském roce v něm byli zase úspěšní.
              Mezi družstvy se tepličtí sportovci umístili na hezkém třetím místě, společně pak obsadili 9 „medailových“ míst. Nejúspěšnější byla, se třemi prvními místy, Lucka Klinská. Na nejvyšší příčce stanul ještě Víťa Reininger za závod na 25m volný způsob, další vybojovaná místa byla „stříbrná“ Monča Rufertová  na 25m volný způsob, „bronzová“ Marta Ličková na 25m prsa a také Martin Slavík 50m volný způsob. Druhé místo obsadila také štafeta na 4x25 metrů, ve složení Klinská, Hrdlička, Ličková a Slavík.
             „Zajímavá disciplína, vycházející z názvu soutěže“, říká Vlaďka Benediktová, která spolu s kolegyní děti doprovázela, „je takzvaná DUO štafeta, ve které vytvoří soutěžní dvojici sportovec s postižením, spolu s plavcem bez postižení. S naším Martinem Slavíkem byla ve dvojici Lucka Spěváková ze spolupořádající plavecké školy Prosen.“  I tato dvojice stanula na příčce nejvyšší.
             Výsledky plavců z Arkadie odpovídají pozornosti, která je tomuto sportu ve speciální škole Arkadie věnována. Díky spolupráci s plaveckou školou Žabka se děti již od nižších ročníků učí podle svých individuálních možností plavat a díky vstřícnosti vedení teplické plavecké haly se s vodním prostředím setkávají pravidelně po celou dobu školní docházky. Pro jejich bezpečnost v budoucnu je tato dovednost velmi důležitá.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.