ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Ozdravný pobyt v termálních lázních >

Ozdravný pobyt v termálních lázních


Datum konání:
12.06.2015 - 21.06.2015

Místo konání:
Harkány, Maďarsko


Pobyt v maďarských Harkánech se stal pro zaměstnance a klienty  Arkadie, ale také pro jejich rodinné příslušníky, tradicí. I letos se 41 účastníků vydalo do tamních lázní, aby si užilo týden léčebných procedur, výletů, společné zábavy.
             Rehabilitační program spočíval zejména v léčebných koupelích, sirných či perličkových, dvakrát denně pak v sirné vodě probíhalo cvičení pod dohledem terapeutky. Vzhledem k pohybovým potížím většiny účastníků, byly tyto aktivity všemi přijímány s nadšením.  Na léčebný program navazovala řada dalších činností. „ Stejně jako v loňském roce jsme navštívili ranč, na kterém jsme shlédli drezůru koní, projeli se na povozech a na závěr se mohl každý svézt na koni“, říká Mirka Horová, vedoucí pobytu a ekonomka Arkadie. „Tuto atraktivní zábavu nám umožnila firma Česká voda formou své prezentace.“ Nechyběl večerní výlet do historické Pecze, ani večerní tanečky v ubytovacím zařízení. Hudební skupina, která tyto večírky tradičně doprovází, vyjádřila nadšení nad tím, jak se parta z Arkadie baví, věnováním vlastního CD. A parta to byla po všech stránkách výborná.
             Poděkování patří dopravci - ADB Jiří Bouda Duchcov, jeho řidiči Rudolfu Pelikánovi, Čedoku Teplice, všem sponzorům, ale také všem pracovníkům Arkadie, v funkci doprovodu.
Sponzoři:
Zajištění pitného režimu: ISOline EU, s.r.o.
Finanční podpora dopravy: města Bílina, Dubí, Duchcov a Osek
Finanční podpora výletu na ranč formou prezentace firmy – Česká voda, Czech WaterVytvořila společnost NEXU, s.r.o.