ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Oslava 20.výročí Lebenshilfe >

Oslava 20.výročí Lebenshilfe


Datum konání:
30.06.2011 - 01.07.2011

Místo konání:
Gardelegen


     V závěru června se tříčlenná delegace hospodářského vedení Arkadie zúčastnila oslav 20.výročí založení partnerské organizace Lebeshilfe "Altmark-West" v německém Gardelegenu. Za devět let let spolupráce, se vzájemné vztahy staly nezanedbatelnou součástí života obou organizací a tak byla účast delegace Arkadie na oslavách samozřejmostí.
     Součástí programu prvního dne návštěvy byla společná večeře se zástupci hostitelské organizace v příjemném prostředí Rybářského dvora. Program druhého dne začínal v 10 hodin v obřím stanu pro několik set lidí, postaveném v areálu chráněných dílen. Vedle zaměstnanců chráněných dílen Lebenshilfe a klientů a zaměstnanců dalších středisek této organizace se ve stanu sešla i řada hostů. V programu tvořeném vystoupením řady žáků místní umělecké školy, ale také klientů Lebenshilfe, promluvil i ředitel organizace Hans-Peter Haase. Mimo jiné pozdravil česky delegaci Arkadie a ocenil spolupráci obou partnerských organizací. Po ukončení programu ve stanu následovala řada akcí po celém areálu chráněných dílen, včetně řady příjemných občerstvovacích příležitostí.
     Pak už jen rozloučení s milými přáteli, připojení vozíku s materiálem pro jeden ze společných výrobních programů (lepení gumových těsnění pro automobilový průmysl) a 350 kilomerů zpátky do Teplic.


Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.