ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > O nejkrásnější kraslici >

O nejkrásnější kraslici


Datum konání:
30.03.2015

Místo konání:
DD,ZŠ a SŠ Duchcov


            Stejně jako v minulých letech se družstvo Arkadie, v souladu s lidovými tradicemi výhradně dívčí, zúčastnilo soutěže „O nejkrásnější velikonoční kraslici“, pořádané DD, ZŠ a SŠ v Duchcově. Letošního, už 8. ročníku soutěže se zúčastnilo 25 soutěžících z pěti, převážně speciálních škol regionu.

            Pět soutěžících dívek z Arkadie se ve výrazné konkurenci činilo. „Technik byla celá řada, od klasiky po netradiční. Julie například zdobila vajíčko plstí, Nikol razítky, Natálie krajkou, Kristýnka samotvrdnoucí hmotou, Michaela barevnými papírky,“ říká jedna z doprovázejících učitelek, Jitka Riedelová, „Julča plstila pomocí jehly tak obětavě, že ji druhé místo stálo dvě kapky krve“. Na pomyslných stupních vítězů stanuly tři z nich. Na „stříbro“ dosáhla Julie Drapáková již zmíněnou plstěnou kraslicí, o třetí místa se postaraly Natálka Třísková a Nikol Bartošová. Ani zbývající soutěžící neodešly s prázdnou, převzaly ceny za přinesené hotové velikonoční dekorace, které získaly také druhé a třetí místo. „Bylo to ale o prsa,“ říká Jitka Riedelová, „první místo nám uniklo o jeden bod.“

Vážnost vyhodnocování soutěže dodal svou účastí při udílení cen i duchcovský starosta Zdeněk Šimbera. Význam soutěže spočívá mimo jiné i ve společné práci žáků speciálních a běžných škol, v jejich vzájemném poznání. U mnohých z účastníků pak získané dovednosti pomohou zvýšit jejich budoucí uplatnitelnost na trhu práce.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.