ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Návštěva představení VIDÍM NEVIDÍM >

Návštěva představení VIDÍM NEVIDÍM


Datum konání:
15.06.2014

Místo konání:
Laterna Magika Praha


Titul s názvem VIDÍM NEVIDÍM od režisérky a animátorky Marie Procházkové (mj. autorky celovečerních snímků Kdopak by se vlka bál a Žralok v hlavě) je představení Laterny magiky určené rodinnému publiku. Vypráví příběh holčičky Agátky, která když se narodila, neviděla, a tak svět kolem sebe objevuje především hmatem a sluchem. Pomocí projekcí nám dává nahlédnout i do svých fantazií a představ.

Laterna magika kombinuje filmovou projekci s hereckým vystoupením a vytváří tak dohromady poetický celek. Laterna magika zachází s širokým spektrem prostředků, nebojí se ani klasické projekce a ruční animace, ani technologií, které pracují v reálném čase. 

Akci jsme pojali částečně jako poznávací, navazující na naše divadelní představení TURISTICKÝ PRŮVODCE PO ČECHÁCH, které jsme nacvičovali celý školní rok a s nímž jsme se tento měsíc zúčastnili přehlídky školních divadel v Ústí nad Labem. Před začátkem představení jsme měli dostatek času, abychom si prošli trasu přes Karlův most, kde byla k vidění spousta pouličních umělců až na Střelecký ostrov, který nám poskytl chvíli klidu v krásném nově zrekonstruovaném parku. Děti se ,,vyřádily" na lanové dráze a k tomu nám zahrál BIG BAND, jenž zde právě koncertoval, známé swingové melodie, takže si na své přišli všichni.

Výlet se vydařil díky hodným dětem, díky krásnému počasí, díky skvělým rodičům, kteří nám své ratolesti svěřili, díky hodnému panu řidiči panu Bronému a největší dík patří Aleši Nerudovi a Veolii za poskytnutí sponzorského daru, bez kterého by se výlet neuskutečnil.

Dita Gözová
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.