ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Návštěva německých přátel >

Návštěva německých přátel


Datum konání:
17.06.2011 - 20.06.2011

Místo konání:
Teplicko - dle programu akce


Další z návštěv přátel z německé organizace Lebenshilfe „Altmark-West“ v teplické Arkadii se uskutečnila minulý víkend. Pět klientů chráněného bydlení v Mieste se dvěma asistenty přijelo na třídenní návštěvu    Teplic. Spolupráce obou neziskových organizací, které mají stejné poslání a velmi podobný charakter, už trvá devátý rok. Za tu dobu došlo k řadě pracovních setkání, obě organizace spolupracují na několika projektech, ale každý rok se uskuteční také řada setkání klientů. Vedle společných dovolených, střídavě na různých turistických lokalitách v České republice a Německu, se každý rok uskuteční návštěvy, podobné této.

            Program pobytu přátel z Mieste  byl zaměřen na blízké i vzdálenější okolí Teplic. V pátek se společně podívali na Komáří Vížku, v sobotu pak navštívili zříceninu hradu Hazmburk. I vrtkavé počasí se alespoň na dobu výstupu na hrad umoudřilo a umožnilo přátelům z Německa rozhlédnout se z věže na prosluněnou krajinu Českého středohoří, tolik odlišnou od roviny v okolí jejich bydliště. Cestou na výlet navštívili také obchůdek Arkadie, ve kterém nejen obdivovali, ale také nakoupili výrobky chráněných dílen. Večer pak, na zahradě stacionáře, ve kterém byli ubytováni, poseděli u ohně, opékali buřty a dělili se o dojmy z předchozích dnů.

            Návštěva německých přátel měla příjemnou atmosféru,  stejně jako všechny společné akce obou partnerských organizací. To příští setkání se uskuteční již na přelomu června a července, kdy delegace Arkadie navštíví oslavy 20. výročí trvání organizace Lebeshilfe „Altmark-West“


Více fotografií zde. 
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.