ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Návštěva klientů chráněného bydlení Lebenshilfe >

Návštěva klientů chráněného bydlení Lebenshilfe


Datum konání:
07.06.2013 - 09.06.2013

Místo konání:
Jednotlivá střediska Arkadie, Děčínský Sněžník
                      

            Spolupráce teplické Arkadie s německou organizací Lebenshilfe „Altmark-West“ z Gardelegenu trvá již jedenáct let. Další ze vzájemných setkání proběhlo o minulém víkendu. Na návštěvu Teplic přijela mikrobusem skupina klientů chráněného bydlení z Mieste spolu se svými asistenty a na motorkách přijeli ředitel organizace Hans Peter Haase s kolegyní. Nedílnou součástí setkání se po celý víkend stal i štáb ČT pod vedením režiséra Aleše Sobotky, kterého spolupráce obou organizací zaujala natolik, že se rozhodl ji zveřejnit v pořadu České televize Klíč, který je zaměřen na problematiku našich spoluobčanů se zdravotním postižením.

Program setkání vycházel zejména z trvalého zájmu našich přátel o hory v okolí Teplic. „Gardelegen totiž leží v rozsáhlé rovině a nejvyšší kopečky v jeho okolí mají výšku sotva několik desítek metrů, proto je cesta lanovkou nebo výhled z horské rozhledny pro ně velkou atrakcí.“ říká Karel Klášterka z Arkadie, který celou společnou akci společně s kolegy připravoval.
               Vedle procházky po Teplicích, po které povečeřeli v krupském Koloseu při hudební produkci Windibandu, byly hlavním programem výlety na Děčínský Sněžník a na Komáří Vížku. Ten první byl poněkud poznamenán letošním nepříznivým počasím a tak se stalo, že si naši hosté kromě úžasného výhledu ze starobylé rozhledny užili také lijáku a doslova závějí krup. Přesto se ale výlet všem líbil. Večer pak využili ke společnému posezení u ohně na zahradě stacionáře, opékání vuřtů a společnému muzicírování. „Němečtí přátelé přivezli již tradičně bubny, které se v rámci muzikoterapie naučili úžasně ovládat, česká sekce přidala kytary a tak bylo co poslouchat.“ doplňuje Hedvika Suchá, vedoucí služby podpora samostatného bydlení v Arkadii, jejíž uživatelé se akce zúčastnili. Setkání završil nedělní výlet lanovkou na Komáří Vížku a pak už jen rozloučení.  

Celé setkání neustále sledoval televizní štáb, jehož členové se stali nedílnou součástí dění, i když je pomyslnou rovinou dělila kamera. Pokud se točilo, stáli za ní, jinak se ale se všemi dobře bavili. Jak to dopadlo, se budou moci diváci České televize přesvědčit v zářijovém vydání Klíče.Více fotografií naleznete zde      Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.