ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Návštěva delegace Bosny a Hercegoviny >

Návštěva delegace Bosny a Hercegoviny


Datum konání:
13.11.2014

V minulých dnech zavítali do naší společnosti zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky spolu s delegací z Bosny a Hercegoviny. Spolu s nimi k nám zavítala také ředitelka kontaktního pracoviště Úřadu práce v Teplicích s kolegyní a zástupce vzdělávací společnosti Edost Chomutov. Zástupci organizací z Bosny a Hercegoviny byli v České republice na třídenní návštěvě, při které čerpali inspiraci pro svou další práci v oblasti poskytování služeb osobám se zdravotním postižením. Navštívili několik organizací na Moravě, v Praze a na severu Čech.

Cílem návštěvy v Arkadii bylo seznámení s naší činností, zejména s aktivitami směřujícími k pracovnímu uplatnění osob s mentálním postižením. Námi poskytované služby v oblasti zaměstnávání osob s mentálním postižením se u delegace setkaly s velikým zájmem, inspirativní bylo podle vyjádření hostů zejména použití speciálních pomůcek a metodik.  Delegace si dále prohlédla chráněné pracoviště, zabývající se výrobou svíček a ručního papíru, které je jednou ze čtyř chráněných dílen provozovaných naší společností.

Doufáme, že toto setkání nebylo poslední, do budoucna uvažujeme o zapojení se do společného projektu zaměřeného na vzájemnou výměnu zkušeností.

Alena TonováVytvořila společnost NEXU, s.r.o.