ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Natáčení pořadu České televize k adventním koncertům >

Natáčení pořadu České televize k adventním koncertům


Datum konání:
16.10.2014

Místo konání:
Střediska Arkadie


                Téměř před rokem uváděl herec Jan Potměšil spolu s Ester Janečkovou 3.adventní koncert České televize, jehož výtěžek byl určen Arkadii. Teď přijel do Teplic s televizním štábem, aby natočili snímek o tom, jak tu peníze pomohly. Při té příležitosti si vyzkoušel schodišťovou plošinu, která ho vyvezla o dvě patra výš, až do podkroví teplického stacionáře Arkadie. Právě tato plošina, respektive její komplikovaná jízdní dráha, byla investicí, pořízenou z adventní sbírky.

                 Zatímco televizní štáb chystal svoje nádobíčko, Jan Potměšil  s Lenkou Machaloušovou , ředitelkou Arkadie se připravovali na rozhovor. V něm mu mimo jiné řekla: „Těch peněz bylo tentokrát opravdu hodně (díky divákům se výsledná částka vyšplhala nad 1 milion a 800 tisíc korun) a tak jsme vedle plošiny částečně financovali kompletní výměnu oken v budově školy na Valech a ještě zbylo na rekonstrukci bytu pro chráněné bydlení.“  Když natáčení rozhovoru skončilo, patřil Jan Potměšil klientům stacionáře. Potřást si se známým hercem rukou, vyfotografovat se společně nebo se zeptat na jeho role, tomu nikdo neodolal. A je třeba říci, že toho o něm někteří věděli hodně.  Pak už přišla na řadu zmíněná projížďka na schodišťové plošině. Jan Potměšil, který jich, jako člověk upoutaný na vozík, absolvoval nepočítaně, si plošinu velmi pochvaloval. Zejména ho udivilo, jak na téměř milimetry přesně využívá plošina úzké schodiště.

                Na závěr teplického natáčení se štáb ještě zastavil v budově školy na Valech, kde byli jeho členové poněkud netypicky přivítáni, místo chlebem a solí, sladkými buchtami. Vedle buchet je ale čekal i velký obrázek školy, v jejíchž oknech byly fotografie malých tvůrců. Ten s dětmi nakreslila šikovná praktikantka. Jak si s jeho konfrontací s budovou s novými okny poradil kameraman si musíme počkat do předvánočního období, kdy snímek určitě uvidíme v rámci propagace letošní série adventních koncertů. Jejich výtěžek už bude určen dalším potřebným.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.