ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Mezinárodní sportovní hry osob se zdravotním postižením >

Mezinárodní sportovní hry osob se zdravotním postižením


Datum konání:
22.10.2019 - 25.10.2019

Místo konání:
Zlotoryje, Polsko


                V minulých dnech proběhlo již X. setkání partnerských organizací projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě." financovaného z programu ERASMUS+, aktivity Strategická partnerství. Jako v loňském roce se uskutečnilo u polských přátel, při příležitosti účasti na mezinárodních sportovních hrách – Paraolympiádě 2019 ve Zlotoryji.

 "I přesto, že nakonec vycestovalo pouze pět uživatelů služby sociálně-terapeutické dílny Arkadie z Teplic a Úpořin se dvěma asistenty, dokázali jsme obsadit stupně vítězů a získali krásné 3. místo z dvanácti zúčastněných týmů ze tří zemí. Všichni účastníci a účastnice velmi obětavě bojovali a na hřišti podali výborný výkon," komentuje účast svých svěřenců asistentka Karolína Sedláčková. K dalšímu programu patřila exkurze do nově rekonstruovaných prostor hotelu a restaurace chráněných dílen ZAZ ve Swierzawě, prohlídka hradu Grodno a návštěva cisterciánského opatství v Křešově. Již nyní se připravují další dvě společná setkání v tomto roce, listopadové u partnerů v Gardelegenu a prosincové opět hostí Arkadie v Teplicích, v rámci své předvánoční akce Živý betlém.

Účast Arkadie v tomto projektu, který navazuje na projekty předchozí, trvá už řadu let a má pro přípravu lidí s handicapem na pracovní uplatnění značný význam. Výměna zkušeností zaměstnanců, kteří klienty na pracovní uplatnění připravují, je stejně důležitá jako zvyšování motivace klientů, kterou pozitivně ovlivňuje poznávání života v partnerských organizacích a setkávání se zahraničními partnery.Více fotografií z akce naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.