ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Mezinárodní grilovací olympiáda >

Mezinárodní grilovací olympiáda


Datum konání:
21.05.2019 - 24.05.2019

Místo konání:
Swierzawa, Polsko


            Další setkání v rámci projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě" financovaného z programu ERASMUS+, aktivity Strategická setkání, se uskutečnilo v polské Swierzawě.

Hlavním cílem tohoto setkání byla účast týmu šesti osob se zdravotním znevýhodněním a dvou asistentů na dvanáctém ročníku mezinárodního mistrovství osob se zdravotním postižením v grilování. „I když jsme nedosáhli na stupně vítězů, pocit z dobře vykonané práce a výsledný pokrm a výzdoba stolu byli excelentní“ pochvaluje si Alena Tonová, jedna z asistentek výpravy, jinak sociální pracovnice Arkadie. V rámci setkání došlo i na exkurze po stávajících i nově budovaných zařízeních podporujících začlenění osob se zdravotním postižením do společnosti ve Zlotoryji a Swierzawě. Své místo v setkání má tradičně i kulturní program, který účastníky zavedl do lázní Swieradow, na hrad Czocha nebo ke kostelu Wang na polské straně Krkonoš.

Následnou aktivitou projektu bude setkání jeho koordinační skupiny, tentokrát v sídle dalšího z partnerů projektu, Lebenshilfe Altmark-West, v německém Gardelegenu.

Více fotografií naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.