ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Lyžařský výcvik >

Lyžařský výcvik


Datum konání:
10.02.2013 - 15.02.2013

Místo konání:
Nové Město v Krušných horách


Třináct žáků školy a klientů stacionáře Arkadie se spolu se svými instruktory v uplynulém týdnu vypravilo na Nové Město v Krušných horách, aby si v bílých stopách lyžařského stadionu utvářeli a zdokonalovali dovednosti běžeckého lyžování.

     I když počasí v tomto týdnu po slunném víkendu mělo pro lyžníky spíše mlhu, sněhu bylo dost a tak se dílo dařilo. Začátečníci se seznamovali s obouváním lyží, s prvními kroky na lyžích, ale nejvíc se zvedáním se ze země a hlavně získávali výdrž. Pokročilí už trénovali klouzavý krok na lyžích, sjezd ze svahu či otáčení ve svahu. Mezi arkadijskými adepty lyžování ale byli i zdatnější lyžaři, kteří jezdí na výcvik opakovaně. Ti absolvovali čtyř až pětikilometrové túry do okolí, nacvičovali sjezd a brzdění z prudších kopců a odšlapování. Vše proběhlo bez úrazů a omrzlin, svou zdatnost a šikovnost pak účastníci předvedli ve čtvrtečních závodech. Podle zdatnosti absolvovali tratě od 300 metrů do 2,5 km. Ve stejném pořadí závodů stanuli na stupni nejvyšším Natálka Vernerová, Vendula Očková, Tomáš Müller a Honza Bokoč. Ti nejzdatnější mají šanci být v příští sezóně součástí družstva Arkadie na Zimních hrách Českého hnutí speciálních olympiád v Krkonoších.

     Za zmínku jistě stojí i výborné zázemí, které lyžařům poskytla Osecká chata, kde byli ubytováni i Bystřická bouda, kde se stravovali.

     Letos měli lyžaři z Arkadie výjimečnou motivaci. Těsně před jejich odjezdem se ze Zimní speciální olympiády v Jižní Koreji vrátila Adéla Šavlová a přivezla z tamních mezinárodních klání tři zlaté medaile. To už je příklad, který stojí za to následovat. Běžecké lyžování v Arkadii má mnohaletou tradici a začíná právě tady, na základním lyžařském výcviku.


Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.