ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Lyžařský výcvik >

Lyžařský výcvik


Datum konání:
09.03.2012 - 14.03.2012

Místo konání:
Lipno nad Vltavou


V minulých dnech se vrátilo z lyžařského kurzu na Lipně dvanáct žáků speciální školy Arkadie se čtyřmi instruktory. Běžecké lyžování má v Arkadii mnohaletou tradici. Členové jejího reprezentačního družstva každoročně vyjíždějí pro několik medailí na zimní speciální olympiádu do Krkonoš. Z nejlepších absolventů výcviků žáků školy může být tento tým postupně doplňován.

Tomuto kurzu však sněhové podmínky příliš nepřály. Vedle sněhu na sjezdovkách na Kramolíně byly v okolí Lipna zbytky sněhu jen na zamrzlém přehradním jezeru. Vedle redukovaného běžkového výcviku se tedy účastníci věnovali také jiným sportům a poznávacím aktivitám. „Bobovali jsme na umělé dráze i na zbytcích sněhu, navštěvovali jsme plavecký bazén i lanové centrum, pěší výlet do Frymburku či na Alpskou vyhlídku doplnil zájezd do Českého Krumlova. Pomohli nám také sportovní soutěže při Snow fun Milka akci“, říká jeden z instruktorů, ředitel školy Ivan Růžička.

Přestože to se sněhem zrovna nevyšlo, strávili mladí lyžaři z Arkadie na Lipně několik hezkých dnů a okusili kouzlo pohybu v bílé stopě. Příští zimu budou v rozvíjení těchto dovedností pokračovat. 
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.