ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Lyžařské sportovní dopoledne ve spolupráci s firmou KNAUF >

Lyžařské sportovní dopoledne ve spolupráci s firmou KNAUF


Datum konání:
10.03.2011

Místo konání:
Areál lyžařského stadionu na Novém Městě


            Další z celé řady setkání Arkadie a Knaufu se uskutečnilo na lyžařském stadionu na Novém Městě. Po řadě akcí, od společného tvoření v keramické dílně, přes plavbu parníkem až po pouštění draků, se klienti a zaměstnanci Arkadie schází se svými přáteli z Knaufu Insulation už po druhé v bílé stopě, na běžkách.

            Akce se zúčastnilo 43 klientů a zaměstnanců Arkadie včetně její soukromé školy a 7 zaměstnanců Knaufu Insulation. Přímo do stopy závodních okruhů nastoupilo 20 závodníků a závodnic z Arkadie a 4 z Knaufu. Po úvodních testovacích sprintech byli všichni závodníci podle svých dispozic rozděleni do třech výkonnostních skupin, odlišených délkou trati. Nejvýkonnější skupina (v té byli všichni závodníci Knaufu, nejvýkonnější zaměstnanci chráněných dílen včetně účastníků speciálních olympiád, ale také učitelka soukromé speciální školy Arkadie) závodila na trati 2 km, prostřední skupina měla délku trati 1km a nejkratší trať, 300 m, absolvovali nejmladší žáci školy a klienti stacionářů s největším zdravotním postižením. Vložen byl také závod na plastových bobech, kterého se zúčastnilo 15 závodníků z jednotlivých zařízení Arkadie a dalo celému setkání úžasnou atmosféru.

            Výsledky závodu (kdo se octl na „bedně“) není ani tak důležité i když je příznačné, že absolutním vítězem (první na nejdelší trati) se stal účastník speciální olympiády, zaměstnanec chráněné dílny v Krupce Láďa Vojtěchovský. Ten „natrhl triko“ i sportovcům ze spřáteleného Knaufu. Nakonec dostali všichni účastnický list na ručním papíru, vyrobený v chráněných dílnách Arkadie a tričko zajištěné Knaufem právě pro tuto příležitost.

Na závěr se všichni sešli na Bystřické boudě u řízku jak kolo od vozu, hranolků a dalšího občerstvení, které věnoval Knauf. Nejen občerstvení, ale hlavně celková atmosféra je dobrým důvodem, aby se všichni těšili na další setkání.

Výsledková listina zde

Další podrobnosti sdělí Zuzany Nétkové, 417 533 118, 724 300 161, netkova@arkadie.cz


Další fotografie Antona Meša z akce zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.