ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Lodí a na kole s Knaufem Insulation >

Lodí a na kole s Knaufem Insulation


Datum konání:
16.06.2015

Místo konání:
Labské údolí mezi Děčínem a Bad Schandau


              Spolupráce společnosti Arkadie a firmy Knauf Insulation trvá již sedm let a má celou řadu podob. Spočívá ve finanční podpoře některých aktivit Arkadie, materiální pomoci při rekonstrukci půdních prostor školy, ale nejdelší tradici mají setkání zaměstnanců Knaufu a klientů a zaměstnanců Arkadie. Mají různou náplň, ale většina z nich je spojena s nějakým sportovním výkonem. Již několik let se společně vydávají na kolech do labského údolí, aby využili zdejší cyklostezku. A aby se setkání mohli zúčastnit i ti klienti, kteří si na kolo netroufnou, je spojeno s plavbou lodí po Labi.
            Dva autobusy účastníků letošního setkání vyrazily z Teplic, v krupském sídle Knaufu přibraly osm zaměstnanců tohoto sponzora a pokračovaly ve své jízdě do děčínského přístavu. Tady všichni nastoupili na loď a vydali se po proudu Labe do saského Bad Schandou. Cestou obdivovali krásný průjezd soutěskou Česko-saského Švýcarska, sledovali provoz přívozu či železnice vedoucí souběžně s řekou,  ale také příjemně poobědvali. Po vystoupení z lodi v malebném lázeňském městečku se peloton cyklistů, složený z osmičlenné skupiny zaměstnanců Knaufu a asi pětadvaceti žáků školy Arkadie a také jejích zaměstnanců, vydal po cyklostezce proti proudu Labe do Děčína. Odtud pokračovali zdatní cyklisté do Krupky a Teplic, dětská část cyklistického pelotonu se, stejně jako necyklisté z Bad Schandau, z Děčína do Teplic vrátila autobusem.
            Další společná akce obou partnerů dopadla, řečeno školskou terminologií, na jedničku a tak nezbývá než se těšit na další spolupráci. Příštím setkáním zřejmě bude, také už tradiční, Snídaně s Knaufem, při které je skupina zaměstnanců firmy hostem klientů stacionáře, společně posnídají a potom spolu vytváří nějaké výrobky.

Další fotografie naleznete zde.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.