ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Letní integrační tábor >

Letní integrační tábor


Datum konání:
25.07.2011 - 05.08.2011

Místo konání:
Horní Vysoké u Úštěku


Na „divoký západ“ se o  letošních prázdninách vypravili klienti Arkadie. Nic na tom nemění fakt, že Horní Vysoké u Úštěku je od Teplic na východ a je to velmi klidný kout Českého středohoří. Tam, v chatové osadě Zdravotník, totiž pracovníci školy Arkadie uspořádali již tradiční integrační tábor. Žáci školy, ale i klienti dalších zařízení Arkadie, tu na přelomu července a srpna se svými kamarády prožili významný kus prázdnin.

Do tří tlup, tedy oddílů, se rozdělilo 24 účastníků tábora. A tak Divoká tornáda, Lucky horses a Despíci pod velením šerifky Vitvarky a jejích pomocníků (Frankieho  Dlouhán, Kalamity Božejn, barman Luk Daniels, Sexy Ditos, arizonská pěniceTordáda, Limča Márty) absolvovali táborovou hru, ve které bylo všechno motivováno životem kovbojů a desperátů.  Vyzdobovali saloon, skládali táborovou hymnu, vyráběli si trička, hledali poklad, vařili kovbojské speciality, učili se vrhat nožem, používat uzly, nechybělo ani přepadení tábora opravdovými bandity a také projížďka na koních. Samozřejmě to bylo proloženo řadou výletů a výprav, koupáním v rybníku Chmelař, houbařením, táboráky, zpěvem a tancem.

Tábor byl realizován v rámci projektu Volný čas 2011, vyhlašovaného Ústeckým krajem, poděkování patří  i firmě Preciosa a.s., městu Mikulov a v neposlední řadě manželům Karlovým, kteří již řadu let přijímají klienty Arkadie ve svém rekreačním zařízení a velmi ochotně jim poskytují veškerý servis.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.