ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Léčebně rekreační pobyt >

Léčebně rekreační pobyt


Datum konání:
13.06.2014 - 22.06.2014

Místo konání:
Harkány - Maďarsko


             Po týdenním rehabilitačním pobytu v jihomaďarských Harkánech se domů vrátili klienti denních stacionářů, rehabilitačních dílen a zaměstnanci chráněných dílen. Pobyt 45 účastníků byl uskutečněn ve spolupráci s CK ČEDOK Teplice.

Léčebná dovolená byla zaměřena především na rehabilitaci v síře, kde dvakrát denně probíhalo  terapeutické cvičení. Klienti a zaměstnanci ale využívali i dalších bazénů a welnes centra. Ve volném podvečerním a večerním čase se uskutečnila řada dalších společenských a rekreačních aktivit. Jako v minulých letech nemohla chybět taneční zábava, ale také pěší túra a na rozlučku samozřejmě tradiční opékání maďarských klobás. Díky dárcům se mohly uskutečnit i další aktivity jako návštěva ranče spojená s projížďkou na koňských povozech a zakončená společnou večeří nebo projížďka vyhlídkovým vláčkem po okolí Harkán a blízkého Siklose.

Poděkování za bezpečnou jízdu patří již tradičnímu dopravci ADB z Duchcova, především řidičům Jiřímu Boudovi a Rudovi Pelikánovi. Za příspěvek na dopravu poděkování  městům Bílina, Dubí, Duchcov a Osek a za finanční dary ze kterých mohly být pokryty ostatní volnočasové aktivity České vodě-Czech Water, a.s., Teplotechně Prima, s.r.o., Schiedel, s.r.o., ROKA Ráža, spol. s.r.o.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.