ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Kroužek REVIVAL na Malé Paříži >

Kroužek REVIVAL na Malé Paříži


Datum konání:
31.05.2015

Místo konání:
Prostor za Zahradním domem - Zámecká zahrada


Tradice muzicírování provází činnost Arkadie od jejího počátku v roce 1991. Vždy se mezi speciálními pedagogy či pracovníky v sociálních službách, ale také mezi přáteli Arkadie našlo několik muzikantů, kteří svůj um zapojili do práce s dětmi nebo později dospělými klienty. Hudební nebo dramatické soubory Arkadie navštěvovaly a navštěvují festivaly lidí se zdravotním postižením na celostátní úrovni. Specifické pro tato tělesa vždy bylo, že tu společně vystupovali jak zdravotně postižení žáci a klienti Arkadie, tak jejich pedagogové, ale také sourozenci, kamarádi či děti zaměstnanců. V tom vidíme velmi přirozenou integraci zdravotně postižených lidí do společnosti.

Kroužek REVIVAL na tyto tradice v posledních letech navazuje. Muzikanti a amatérští divadelníci s dětmi vytvořili soubor, který zejména písničkami bejbypankové skupiny Kašpárek v rohlíku dokáže pobavit publikum téměř na profesionální úrovni. Alespoň se tak vyjádřil nepochybný teplický profík Martin Ryba alias Max Fisch nebo jedna nadšená divačka, na posledním vystoupení, které měl kroužek v rámci nedělní Malé Paříže za teplickým Zahradním domem.

Dospělým, Ditě Gözové, Zuzce Potočkové a Vaškovi Ječnému, ale také dětem patří velký dík a přání, aby jim chuť a elán vydržely co nejdéle.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.