ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Kontrola projektů se zástupci Lebenshilfe >

Kontrola projektů se zástupci Lebenshilfe


Datum konání:
18.09.2012 - 19.09.2012

Místo konání:
Středisko Stará Duchcovská (Hotel Helena, Řetenice)


V minulých dnech navštívili teplickou Arkadii pánové Ruchotski a Haase z partnerské organizace Lebenshilfe "Altmark-West" Gardelegen.  Přijeli, aby se seznámili s průběhem dvou projektů, na kterých obě organizace spolupracují. Kontrola to byla nesporně neformální, nicméně věcná a užitečná. Zástupci obou organizací společně posoudili postupy, výstupy, úspěchy, ale také potíže, spojené s realizací obou projektů a domlouvali se na tom jak ve společných projektech postupovat.  

                První z projektů – Přenos výukových metod a manuálů pro pracovní trénink osob s mentálním postižením – je financován Evropskou unií prostřednictvím Evropského sociálního fondu a bude řádně ukončen v únoru 2013. V průběhu realizace projektu jsou přenášeny zkušenosti Lebenshilfe s přípravou lidí s mentálním postižením na pracovní uplatnění, proto je projekt pečlivě sledován německými partnery.
                Druhý projekt, který se blíží do finiše (končí 30.11.2012), s prvním souvisí jak tematicky, tak spoluprací s německými partnery. Společný projekt obou organizací  - Vybudování  odborného a vzdělávacího centra v Úpořinách – je totiž financován německou nadací Aktion Mensch. 

                 „Během setkání padly také návrhy na další možné projekty, které bychom mohli společně realizovat“ říká Karel Klášterka, projektový manažér Arkadie a pokračuje: „a jako už několikrát, přivezli němečtí přátelé pořádný dárek. Tentokrát to byl mikrobus Citroen, který jim zbyl po obnově vozového parku.“   

Spolupráce Arkadie a Lebenshilfe "Altmark-West" bude mít v listopadu kulaté – desáté-narozeniny. A spolupráce to nebyla v žádném případě jen formální. Každoročně čítá několik setkání, ať pracovních či rekreačních. Již devět let prožívá část zaměstnanců chráněných dílen obou organizací společně část dovolené, spolupráce zahrnuje vzájemné stáže, obě organizace již spolupracovaly na řadě projektů. Ani zmíněný mikrobus nebyl zdaleka prvním darem. Spolupráce obou organizací je příkladem moderních česko-německých vztahů.

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.