ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Koncert hudebního souboru Arkadie >

Koncert hudebního souboru Arkadie


Datum konání:
08.11.2011

Místo konání:
Fara Církve československé husitské - Českobratrská ulice


 Kompaktní disk s názvem „Pro Tebe“ pokřtili členové hudebního souboru Arkadie na koncertu v sále Církev československé husitské. Vlastně jej pokřtila osoba nejpovolanější, farářka této církve a hostitelka, Daniela Klimešová. Kmotrem desky se stal její manžel, Mirek, dlouholetý přítel Arkadie a zejména jejího hudebního souboru. Ten, jako křestní dar, slíbil souboru, že je jim sál fary kdykoli k dispozici. Protože součástí křtu je i přípitek a také proto, že velká část souboru není plnoletá, připíjelo se 100% jablečným biomoštem.

      Nové, v pořadí již třetí CD vznikalo zcela odlišným způsobem, než dvě předchozí. A to nejen různou technikou natáčení (první dvě byla natáčena LIVE, to nejnovější po jednotlivých stopách), ale i postojem členů souboru k celé práci. Nejprve vznikly písně, které jsou až na jedinou výjimkou dílem Z. Potočkové a J. Nového. Důležité bylo také rozhodnutí, nespoléhat se finančně na Arkadii, která zaplatila obě předchozí CD, ale vlastní iniciativou získat finanční prostředky, které byly potřebné k přípravě, vlastnímu natáčení v profesionálním nahrávacím studiu L. Veselého, i k vlastnímu křtu nového alba. Peníze získali nejen od sponzorů, které oslovili, ale také z koncertů. Z takto získaných peněz si zaplatili třídenní soustředění, kde dávali písním finální podobu. V tomto úsilí velmi vydatně pomáhala maminka členky souboru, Verči Koubové - Ingrid Kaucká, která oslovila další sponzory a soubor tak získal poslední chybějící finance.
      Samotný křest alba "Pro tebe" spojili muzikanti z Arkadie se vzpomínáním na uplynulých 20 let existence hudebního souboru. „Sál husitské fary jsme nevybrali náhodou“, říká vedoucí souboru, muzikoterapeut Jirka Nový, „cítíme se zde jako doma, díky fantastickým manželům Klimešovým. Kdo by byl povolanějším, než paní farářka Daniela , která má s tímto obřadem zkušenosti? A kdo by byl lepším kmotrem, než její manžel Mirek , který fandí našemu souboru již dlouhá léta? Velmi příjemným překvapením byl pro nás naprosto plný sál, který s námi zpíval při téměř dvouhodinovém koncertu většinu našich starších písniček.“                          A také se děkovalo: Městu Teplice, Uniqa pojišťovně, Energetickým a dopravním stavbám a.s., firmě pana Karla Hainze, Petře Junkové a J. Faitovi za finanční pomoc, ale i Arkadii za zázemí, které nám vytváří.Poslechněte si první písničku z nového alba zde

Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.