ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Integrovaný pobyt u moře >

Integrovaný pobyt u moře


Datum konání:
20.09.2013 - 29.09.2013

Místo konání:
Makarská riviéra


Stejně jako v loňském roce, strávili i letos klienti Arkadie poslední zářijový týden, spolu se studenty soukromého dubského Gymnázia J.A.Komenského, na Makarské riviéře u Jaderského moře. Šest školáků, pět klientů stacionáře a dva klienti rehabilitačních dílen, spolu se třemi asistenty, byli součástí integrovaného pobytu, při kterém se setkali dvě, na první pohled odlišné skupiny mladých lidí. V průběhu pobytu ale zjistili, že mají i mnohé společné.

            Jadran na přelomu léta a podzimu přivítal všechny krásným slunečným počasím, rekreační zařízení pak výbornou stravou, od ranních švédských stolů, přes polední speciality na terase u moře, až po večeře v podobě české klasiky. Na programu, jak jinak, bylo koupání a slunění,  hry v moři i u moře, pěší výlet do skal k památníku, večerní procházky po plážích a nakupování na tržnici, diskotéky.  Za podpory studentů a pedagogů gymnázia Dubí, spřízněných kamarádů a přátel různých profesí si všichni užili vodní šlapadla, dostatek zmrzliny i různých pamlsků, někteří byli účastníky večerní kadeřnické šou. „Část účastníků je ze sociálně slabších rodin, a ti, díky finanční podpoře ze sponzorských darů,  poprvé a možná naposled ochutnali slanou vodu a sílu sluníčka“, říká Zuzka Nétková, jedna z asistentů a vedoucí stacionáře Arkadie.

            Dík za nezapomenutelný zážitek patří sponzorům akce, studentům i pedagogům dubského gymnázia, personálu rekreačního zařízení i asistentům z řad pracovníků Arkadie.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.