ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Integrovaný letní tábor >

Integrovaný letní tábor


Datum konání:
30.07.2018 - 10.08.2018

Místo konání:
Chatová osada Zdravotník, Horní Vysoké u Úštěku


Džungle začínala za Úštěkem.

                 Rok co rok tráví děti a mladí lidé z Arkadie, společně se zdravými sourozenci a kamarády, část letních prázdnin na integračním táboře. V posledních letech nachází příjemné zázemí v chatové osadě Zdravotník v Horním Vysokém u Úštěku v Českém středohoří.

                Každý rok má tábor své téma. Po loňském podmořském světě se letos vydaly tři oddíly - Jungle Boss, Pink papapapapapoušci a Banánoví panteři - do džungle. A tématu tábora odpovídaly jednotlivé soutěžní disciplíny. „Potápění v laguně, kokosy na sněhu, sběr hmyzích vajíček, bojovka, honba za pokladem i stezka odvahy vše probíhalo v džungli,“ říká vedoucí tábora Martina Vitvarová, mimo prázdniny zástupkyně ředitele školy. „Táborníci měli možnost vyzkoušet si základy thajského boxu, protáhnout se při cvičení jógy nebo si vyrobit originální tričko. I letos byla v programu zařazena talentová soutěž, ve které mohly děti předvést své umění hudební, taneční, herecké ... Její organizace se úspěšně ujali kamarádi Adam a Miki, patří jim velký obdiv, jak vše výborně zvládli. Turnaj ve stolním tenisu organizovali Radek, Ondra a Artur - i jim se turnaj vyvedl“.

                Poděkování patří panu Michaelu Uhlířovi, který zajistil ukázky motokár a paintballu, panu Petru Folbergrovi, ten domluvil a přivezl do tábora tým amerického fotbalu, takže děti měly možnost zkusit si s nimi trénink a poté i zápas, a také velký dík týmu Blades z Ústí nad Labem, pro které byla tato akce asi premiérou, dětem kromě zajímavé aktivity věnovali na památku podepsaný míč. Nemůžeme zapomenout ani na milou péči manželů Karlových, majitelů objektu, kam se každý rok vracíme. Dík patří samozřejmě také všem oddílovým vedoucím, bez kterých by to nešlo.

Akce byla podpořena z finančních prostředků Ústeckého kraje - Volný čas 2018, bez jejichž pomoci by se tato akce nemohla uskutečnit.
Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.