ARKADIE Teplice

Společnost pro komplexní péči o zdravotně postižené
Úvodní strana > Kalendář pořádaných akcí > Historie pořádaných akcí > Integrační tábor >

Integrační tábor


Datum konání:
23.07.2012 - 03.08.2012

Místo konání:
Horní Vysoké u Úštěku


V minulých dnech se vrátilo z integračního tábora v Horním Vysokém u Úštěku 24 klientů Arkadie, jejich sourozenců a kamarádu spolu se sedmi vedoucími. Dvanáct dní spolu strávili ve znamení olympiády. A když v Londýně zrovna probíhala ta letní, oni si v předstihu recesisticky „střihli“ zimní.

Aby hry dostaly mezinárodní „štych“, jména vedoucích se malounko „posvětáčtila“ a tak na průběh her bdělým okem dohlížel Juan Martinio Vitvaranč a o své týmy se starali Bóža Ďáblíková, Fanda Serner, Speedy Dáda, Luka Sanko, Ditos Jágrson, Telemart Sakala. A olympiádě se podřídilo všechno: výroba vlajek týmů, triček, stavba olympijské vesničky, přeprava na stadion, hokej, lyžování, boj o posypovou sůl, krádež maskota, trénink týmů, kvíz… A tak jako v Londýně, nesměly chybět ani tady doprovodné aktivity: koupání v rybníku Chmelaři, zpívání, výtvarničení, výlet do Úštěku a na Helfenburg, ohňová show manželů Strůnových, ukázka výcviku psů, přijeli i hasiči z Úštěku předvést svojí práci, stezka odvahy.

Stejně jako při minulých pobytech se o mladé olympioniky vzorně starali manželé Karlovi, majitelé chatové osady Zdravotník, upomínkové předměty a drobné dárky jim věnoval sportovec Petr Urban (Pivrnec) a pivovar Primátor Náchod. Akci podpořil Ústecký kraj v rámci projektu Volný čas 2012. Tábor 2012 je za námi, ať žije integrační tábor Arkadie 2013.Vytvořila společnost NEXU, s.r.o.